Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám (3honap) séta...

A kiskutyám (3honap) séta közben rágja a pórázt, felugrál rám, és harapdál. Vegyek neki fojtó nyakörvet, hogy tudja, mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 20:04
 1/5 xnorkax ***** válasza:

3 hónaposan fojtót? Megőrültél?

Még kicsi, még ismerkedik, játszik. Nem hinném, hogy ennyi idős kutya ugrálása a padlóhoz vágna. Neveld meg! Ha ugrál, szakítsd meg a sétát, ne figyelj rá addig, amíg meg nem nyugszik. Az, hogy rágja a pórázt, majd elmúlik, mert eltereli a sok új dolog a figyelmét.

2011. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fojtó nyakörv a kiskutyának? Szerintem nem praktikus.

Az én kutyám fojtó nyakörv nélkül tanulta meg hogy ne ugráljon rám, ne harapdáljon. Amikor meg akarta harapni a nadrágom, akkor szóltam neki, hogy NEM, NEM SZABAD. Séta közbe, mikor jól viselkedik, akkor dícsérem. Amikor ugrálni szeretne, akkor meg nem simogatom meg, amikor normálisan viselkedik, akkor igen, meg is dicsérem. Ha húz a kutya, akkor meg megállok, s várok, hogy megértse, hogy én vagyok a főnök, nem szabad húznia. Jelenleg azt szokjuk, hogy jobb láb mellett haladjon, ami nem egyszerű, de okos kutyus, majd megtanulja.

2011. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xnorkax ***** válasza:
A fojtó nem csak nem praktikus, hanem tilos ennyi idős korban! Minimum egy évesnek kell lennie, hogy használhasd. Mellesleg az se úgy működik, hogy ráteszed aztán megneveli az a kutyát. Mert ha neveletlen, akkor azzal is fog húzni.
2011. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fojtóval vigyázni kell. Most kell szigorú lenni,mert egész életre elronthat mindent. Szerintem ha rágná a pórázt tereld el a figyelmét labdával, falattal...
2011. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy veszel fojtót, nem fogsz jobban érteni a kutyához.

Első körben engedd el pórázról, és csak azután rakd rá, hogy kirohangálta magát, mindjárt nyugodtabb lesz. Ő menni akar, játszani akar, nem fegyelmezetten sétálni, túl fiatal még az ilyenekhez. Nevelni kell még csak, nem fegyelmezni. Szóval játssz vele, mert ő még kölyök, a játék a legfontosabb feladata, és közben észrevétlenül megtaníthatod neki az alapvető "viselkedési normákat".

A harapdálást semmilyen körülmények között ne hagyd neki, verd orrba (finoman persze), vagy kiálts fel fájdalmasan, és hagyd ott, ne foglalkozz vele egy pár percig, extrém esetben el is zárhatod egy másik szobába kicsit. Ha felugrál, arra ne reagálj, abba fogja hagyni egy idő után.

Így működik kb. egy kölyökkutya, nem úgy, hogy addig fojtogatod, amíg nyugton nem marad.

2011. máj. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!