Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya este megbolondul?

Kutya este megbolondul?

Figyelt kérdés

2 éves keverék terrier, ivartalanított kan kutyám most (úgy 1 hete) kűzdött le egy kullancs által terjesztett betegséget. Azóta egész nap csak fekszik.

Viszont este, megkergül: rohangál, ugrál, szét akarja rágni az ajtót.


Próbáltam napközbeni mozgásra bírni: séta, labdázás, de sokra nem mentem vele, mert noha végigráncigáltam az úton, a kertben a labdázás helyett is csak feküdni akart.


Mindig próbál bejutni a lakásba, de amikor egyik este megrágta a terasz kerítését, muszáj volt esténként megkötni.


De nem szeretnénk, hogy állandóan ez legyen.



Tippek?



2020. júl. 23. 13:12
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
36%
Enyém is ilyen(Francia Bulldog) nappal alszik este nem hagy aludni.
2020. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%

az a gond ha a lánccal ha az a nyakára tekeredik a kutyának, az végül megfojtja a kutya önmagát

Inkább valami elkeritett futtatót kéne neki csinálni az udvaron


Nálunk meg a macska szokott éjjel megbolondulni, állandóan elkapja a bokánkat hátulról mélyen belekarmol és megharap

2020. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Melegben az én kutyám is inkább a házban akarna hűsölni, éjjel meg nem tudom behívni, ha kizárom, egy óra múlva 'beugatja' magát. Aztán rájön, hogy melege van, és pár óra múlva megint ki akar menni... :)
2020. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
51%

Nap közben kivan a melegtől. Estére tele van energiával, amit valahogy le kell vezetnie. Ideális esetben ez nagy sétát, játékot, futtatást, szellemi fárasztást jelentene, ha a gazdája hajlandó lenne vele törődni.

Mivel ez nincs meg, más módon próbál az energiájától megszabadulni. Rágcsálás, rongálás, ásás, és őrült rohangálás csak úgy magától.


Te, még ezt is elveszed tőle, és láncra teszed. Így lesz majd egy idegbajos, egész éjjel ugató kutyád. Csodás életet biztosítasz neki...

2020. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Fárasztani kéne,nem a legnagyobb melegbe, hanem este 8-9 fele elkéne vele menni sétálni. Vagy legalább a kertben játszani,mozgatni. Vagy kora reggel.


Nekem is mindkét kutyám alszik,punnyad napközben. Estére meg tele vannak energiával.


Hétvégén pl reggel 8 fele megyek ki velük a parkba, tök jó,mert csupa víz a fű így hamar vizesek lesznek és kevésbé van melegük kint vagyunk kb 1 órát. Ilyen melegben ennyit bírnak. De viszont este is nyugi szokott lenni. Mi napi 3x sétálunk.Panelban lakunk. Ilyenkor este még plüss dobálás,húzogatós játék megy. Vagy adok mindkettőnek egy nagyobb rágcsát amivel 1-2 órát dolgoznak. Ebbe fáradnak is. 11 kor meg utolsó séta 20-30 perc szokott lenni.

2020. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Múltkor 2 órát futtatam az udvarban. Ugyan az történt. Szét akart rágni mindent.
2020. aug. 12. 22:54
 17/28 anonim ***** válasza:
Nekem most kellett felkelni és kiengedni az udvarra a kutyát, mert a meleg miatt nyitva tartott ablakokon át távoli kutyaugatást hallott, addig ugatott mig ki nem engedtem,most meg nem akar bejönni... Mondjuk jobb idő van kinn, ittbenn meleg van... Persze 1 óra múlva addig ugat majd mig be nem engedem... :)
2020. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne az udvarban futtasd, az unalmas. Vidd el sétálni, kirándulni, a legjobb, ha más kutyákkal összehozod játszani - ez utóbbi fárasztja a legjobban. Utána adj neki rágócsontot (pl. marhatérd), amivel este elfoglalhatja még magát.
2020. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mondják, hogy nem kell sétáltatni a kutyát, mert az udvaron szaladgál. Ezt cáfolnám! A kutyának is szüksége van az új ingerekre, te is unatkoznál egy idő után, ha nem érne új inger, még ha az udvarban rohangálsz is. A kutya megszokta az udvart, már nincs számára új, érdekes dolog. Ha egy kutya unatkozik, akkor rombol, rosszalkodik.
2020. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Vittem már 2 órás erdei túrára, de ismét csak ugyan az.
2020. aug. 13. 22:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!