Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya este megbolondul?

Kutya este megbolondul?

Figyelt kérdés

2 éves keverék terrier, ivartalanított kan kutyám most (úgy 1 hete) kűzdött le egy kullancs által terjesztett betegséget. Azóta egész nap csak fekszik.

Viszont este, megkergül: rohangál, ugrál, szét akarja rágni az ajtót.


Próbáltam napközbeni mozgásra bírni: séta, labdázás, de sokra nem mentem vele, mert noha végigráncigáltam az úton, a kertben a labdázás helyett is csak feküdni akart.


Mindig próbál bejutni a lakásba, de amikor egyik este megrágta a terasz kerítését, muszáj volt esténként megkötni.


De nem szeretnénk, hogy állandóan ez legyen.



Tippek?



2020. júl. 23. 13:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyobb a mozgásigénye nem fárasztod le eléggé. A mozgás mellett érdemes lenne mentálisan is lefárasztani, és a séta mellett, még labdázni, futni, esetleg ha elviseli, akkor másik kutyák közé (pl.: futtatóba) elvinni játszani, de ha nincs lehetőséges futtatóra, akkor ismerősökkel beszélhetsz, hátha.
2020. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Rendben.
2020. aug. 13. 22:13
 23/28 A kérdező kommentje:
Semmi. Nem működik nála semmi. Ma este nem kötöttük meg és szétrágtaba bejárati ajtót. Mit kéne tenni?
2020. aug. 20. 10:01
 24/28 anonim ***** válasza:
Engedd be.
2020. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fél valamitől.

Aludjon bent éjjel.

2020. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Vajon elég, ha a teraszra engedem?
2020. aug. 21. 15:57
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

26, Persze, rágni valót ott is biztos talál. Vedd komolyan, ha meg akarod találni az okot. Ha nem a fárasztással van baj, akkor valami mással. Oka van annak, ha így viselkedik.


Milyen kutya ő? Milyen terrier keverék? Bull típusú?

2020. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Ilyen foxi féle.
2020. aug. 21. 20:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!