Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítási gond,szapora...

Ivartalanítási gond,szapora légzés, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Most ivartalanítottám a kutyám, 11 órakkor. Elhoztuk mikor végeztek, de itthon rosszul lett, bedagadt az egész arca, már majdnem a torkára ment a dagadás, amikor beertunk az állatorvoshoz. Azt mondta, hogy valamelyik injekcióra, vagy az altató egyik komponensére allergiás, ezert adtak neki szteroidot és daedalont a szteroid után 20 percel. Vártunk kb 1 órát, és javult az állapota, nem dagadt tovább az arca és ezért elhozhattuk. Rettentő nagy stresszben volt a kutya, teljesen kétségbe volt esve mert annyira bedagadt az arca hogy már nem látott ki a szemén, mindenkit megakart támadni rajtunk kívül... 😣

Most az a kérdésem, hogy hazahoztuk, éppen alszik viszont elég szapora a légzése.. Egyenletes, nem sír, az arca bevan dagadva de mar nem dagad tovább, azt mondták kell par óra hogy ez leapadjon. Félek ettől a szapora légzéstől, és mar nem bízom az állatorvosban hiszen azt mondta, hogy nem lesz semmi baj, aztán amikor mondtam neki telefonban már itthon, hogy dagad a szája sarka akkor azt mondta, csak a tamponalas miatt. Aztán amikor mar bevittem a kutyát, hogy szerintem ez nem normális akkor már azt, hogy ez egy ritka allergiás reakció de nincs életveszélyben...

Állítólag most sincs életveszélyben, de szeretnék több véleményt is meghallgatni.


Lehet csak a stressz miatt ilyen? Vagy a szteroidtól?

Köszönöm 😣



2020. júl. 24. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Várjatok pár órát, ha az arca ugyanúgy dagadt és szapora a légzése hívjátok fel az állatorvost.
2020. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
2. Már hívtuk, de akkor később hívjuk újra. 😣
2020. júl. 24. 16:27
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
A stresszt nehezen viselik a kutyák. Az biztos, hogy nagy megrázkódtatás érte azzal, hogy alig kapott levegőt, remélem most már gyorsan jól lesz.
2020. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
5. Én is nagyon remélem és én is a stresszre gyanakodom, remélem jobban lesz és nem marad benne ez mint egy hatalmas trauma... 😣
2020. júl. 24. 16:29
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

"nem bízom az állatorvosban hiszen azt mondta, hogy nem lesz semmi baj" - a műtéti kockázatokról azért biztosan tájékoztatott. Ebbe tartozik bele az allergiás reakció is, ezt embernél ugye szokták műtét előtt vizsgálni, állatoknál nem (olyan sokmindenre lehet allergiás egy élő szervezet).

Egy ivartalanításnak is van kockázata, ti épp beleestetek ebbe a kis százalékba, nem az állatorvost kell szidni miatta, hanem tudomásul venni, és örülni, hogy a kutya már jobban van.

Nem volt helyes, hogy azt mondta, ez a tamponálás miatt van (ha tényleg szó szerint ezt mondta), attól is LEHETett volna. Ezért nem szabad telefon alapján bármilyen következtetést levonni. (És ezért nem lehet itt sem érdemi választ adni). Ti láttátok, jól tettétek, hogy visszavittétek, ellátta, remélhetőleg most már rendben lesz.

Persze, érthető, ha aggódsz!

Ha nem javul, akkor igen, hívd fel újra!

2020. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem szidtam az orvost, azt mondtam, nem bízom benne, és szeretnék több véleményt. Nem azt mondtam hogy szar szemét alak.

Mondta hogy lehetnek komplikációk, de utána egyből azt, hogy ez egy fiatal kutya, kan, erős egészséges NEM lesz semmi baj, ez 100%!

Én meg ivartalanítás előtt egy vérvételt is csináltattam, mert azt mondta így teljesen megnyugodhatok. Az se tetszik hogy félvállról vette a tamponalas miatti szájdagadast... És hogy viszonylag korán adta ki a kutyát, mert nem tudott még labra állni de mivel csak 9kg,ezért nyugodtan elvihetem elbirom, nem lesz úgyse baja. Lett baja rá, egy 30 perce már ott is voltunk egy teljesen bedagadt fejű kutyával. 😣

Szerintem állatorvost fogok valtani.

2020. júl. 24. 16:48
 7/19 anonim ***** válasza:
20%

7.- vagyok, a sokak szerint kamu állatorvos.


SOHA, nem adunk ki altatás után állatot, csak minimum 24 órás megfigyelés után.

Alap protokol.


De mit tudhatom én.

2020. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Dehogyis 7.es,24 óra rettentő sok idő sose vannak bent a kutyák - macskák annyi ideig azt szokták megvarni, hogy kordináltan tudjanak lépkedni az állatok.
2020. júl. 24. 16:57
 9/19 anonim ***** válasza:

13.-nak.


Ja, oké.

2020. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Az teljesen igaz, hogy LELKIISMERETES állatorvos nem ad ki nem teljesen éber állatot. De hányszor láttam már kókadt állatot cipelő gazdikat! Az ilyen orvost tényleg ott kell hagyni és váltani kell. Ennek ellenére, hacsak nem lesz rosszabbul a kutya, ezt a műtéti "utógondozást" még nála kellene végigvinni, elvégre ő kezdte el, ő látta az állatot.
2020. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!