Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítási gond,szapora...

Ivartalanítási gond,szapora légzés, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Most ivartalanítottám a kutyám, 11 órakkor. Elhoztuk mikor végeztek, de itthon rosszul lett, bedagadt az egész arca, már majdnem a torkára ment a dagadás, amikor beertunk az állatorvoshoz. Azt mondta, hogy valamelyik injekcióra, vagy az altató egyik komponensére allergiás, ezert adtak neki szteroidot és daedalont a szteroid után 20 percel. Vártunk kb 1 órát, és javult az állapota, nem dagadt tovább az arca és ezért elhozhattuk. Rettentő nagy stresszben volt a kutya, teljesen kétségbe volt esve mert annyira bedagadt az arca hogy már nem látott ki a szemén, mindenkit megakart támadni rajtunk kívül... 😣

Most az a kérdésem, hogy hazahoztuk, éppen alszik viszont elég szapora a légzése.. Egyenletes, nem sír, az arca bevan dagadva de mar nem dagad tovább, azt mondták kell par óra hogy ez leapadjon. Félek ettől a szapora légzéstől, és mar nem bízom az állatorvosban hiszen azt mondta, hogy nem lesz semmi baj, aztán amikor mondtam neki telefonban már itthon, hogy dagad a szája sarka akkor azt mondta, csak a tamponalas miatt. Aztán amikor mar bevittem a kutyát, hogy szerintem ez nem normális akkor már azt, hogy ez egy ritka allergiás reakció de nincs életveszélyben...

Állítólag most sincs életveszélyben, de szeretnék több véleményt is meghallgatni.


Lehet csak a stressz miatt ilyen? Vagy a szteroidtól?

Köszönöm 😣



2020. júl. 24. 16:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

15.-nek.


Bizony!

2020. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, és nagyon megterhelte az is, hogy az ébredésnél nem lehettem ott vele. Pedig másokat, más orvos beenged az éppen ebredezo kutyája mellé... Szóval utógondozasra oda viszem, aztán ennyi volt. Tudtok jó állatorvost ajánlani a 4. Keruletben? :)


Amúgy, most már voltunk lent pisilni, elég sokáig és sokat pisilt. Nem akar nagyon mászkálni, 2 lepesenkent megáll, de azért nagyon örül annak ha hívom és simogatom. Mondhatom hogy jobban van, de rendkívül megviselte ez a nap. Remélem hamar magunk mögött tudhatjuk, és nem marad meg benne 😞

2020. júl. 24. 21:21
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Én a 13. kerületben tudok egy állatorvost, akiről sok jót hallottam, egyszer voltam ott (én messzebb lakom), a 14-es villamos Fiastyúk utcai megállójánál van. Biovet.
2020. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Megfogom nézni, köszi a tippet. :)
2020. júl. 25. 01:10
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha 24 óra kell hozzá, hogy a kutya teljesen éber legyen, ott valami nagyon el lett b... va, találomra kapta a szert.
2020. júl. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"tudtok jo allatorvost a 4. keruletben?"


Eloszor azt hittem, hogy videki vagy es csak ilyen orvos jutott.


Budapest könnyen bejarhato, nem kell keruletre szukiteni...


XXII. Keruletben van a Budatetenyi allatkorhaz, ajanlom oket. En is utaztam ertuk egy orat, de ennyire profi ellatast meg nem lattam. Reggel 9-re vittem a kutyat, csinaltak mindenfele mutet elotti labort, vervetelt, delben mutottek, 2-kor hivtak h minden ok, de benttartjak, majd este 7-8fele vihetem. Gazzal altatnak, igy nagyon hamar felebredt, de meg orakig megfigyeles alatt volt.


En biztosan nem adtam volna olyan helyre ahol ez nincs igy, ezert is taxiztam(!) horror aron a frissen mutott kutyaval inkabb 40 percet..

2020. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8%
Totál értelmetlenek a válaszok, "hála" a cenzúrának. :(
2020. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol az orvosban,mindenképp vidd másikhoz!
2020. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17-es jah tiszta gáz, sajnos törölgettetik a válaszokat, így nincs semmi értelme az oldalnak!
2020. júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!