Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ehez hasonló kutyafajta?

Van ehez hasonló kutyafajta?

Figyelt kérdés

Valamikor majd szeretnék egy kutyát, de a fajtáját még nem tudom. Írok pár tulajdonságot amit elvárok, ha valaki tud hasonló fajtát akkor annak örülnék.

-Családba kellene, kb. közepes méretű, ez fontos.

-Emberszerető, de legyen megtanítható a határokra, pl. arra tanítanám hogy ne ugráljon össze mindenkit, és értsen bizonyos parancsokat.

-van pár macskánk, nem szeretném darabokban látni őket...

-valamelyik kutyáról olvastam hogy még a rossz akaratú idegeneket is imádja, azért ennyire ne leszen szelíd.

-könnyen elfogadja hogy én vagyok a "falkavezér", és ezt ne próbálja megváltoztatni.

Kb ennyi, szín, szőr hossz nekem teljesen mindegy, kinézettel kapcsolatban csak az az egy elvárásom van, hogy közepes méretű legyen.



2012. aug. 8. 14:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Magyar vizsla
2012. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
oké, akkor módosítom a feltételeket: legyen szőre xD
2012. aug. 8. 14:26
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Mennyit sétáltatnád naponta? Kinti v benti kutya lenne?
2012. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Akkor drót szőrű magyar vizsla
2012. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Egyértelműen kinti, kizárt hogy bejöjjön a házba (ha a macska beszalad a nyitott ajtón, hamar 2-3 méterrel odébb találja magát). Az udvarban valamennyire tudna szaladgálni, de nyílván elvinném napi min. 15 percre, ez attól függ mennyire érek rá, gimibe járok.

Kinézettel kapcsolatban: családi kutya, tehát legyen rajta símogatni való.

2012. aug. 8. 14:35
 6/28 anonim ***** válasza:

német vizsla akkor annak "van szőre"

ausztrál juhászkutya de csak akkor ha legalább napi 2 sétát tudsz biztosítani

2012. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A drótszőrű magyar vizsla már egy fokkal jobban néz ki :)
2012. aug. 8. 14:39
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Kerti dísznek nem ajánlok kutyát.

Kivágod szerencsétlen a kertbe, majd ő lemozgatja magát, naponta szánsz rá jó esetben fél-1 órát és ennyi?

Ha elmész egy menhelyre, ott fognak ajánlani olyan kutyust, aki a fenti elvárásaidnak megfelel, de abban nem vagyok biztos, hogy kapnál is, ha elmondanád, mennyit foglalkoznál vele. Nekik még ez az életmód is jobb lenne, mint kennelben élni, de hát azért na...


Egyébként miért szeretnél kutyát?

2012. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
labrador vagy németjuhász
2012. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Akkor először is az udvaron nem szaladgál magában a kutya,és többet kell sétáltatni akkor is ha a kertben foglalkozol vele.

Valami hosszabb szőrű menhelyi keveréket ajánlok. Ott már meg is tudják mondani,hogy kijön e a macskákkal,sok az "előnevelt" , akik már alapból nem ugrálnak,nem rongálnak.

Kölyökkutyát semmiképpen nem ajánlok,azt nem állandóan a kertben,és van egy olyan érzésem,hogy nem akarsz te annyit foglalkozni a kutyával,amire egy kölyöknek szüksége van. Gondold át mégegyszer ezt a dolgot.

2012. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!