Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő. Sajnos anyagi és egyéb terhelő okok miatt választani kell hogy egy kutya (dobermann) vagy esetleg egy jakuzzi legyen az udvaron. Ti melyiket választanátok? Legyetek szívesek és válaszaitokat érveljétek meg. Köszönöm.

2020. júl. 25. 13:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, tudnál-e a kutyával napi 3 órát foglalkozni minimum?

Magát nyílván nem fárassza le a kertbe.

Táp,oltás,ivartalanítás,felszerelés,maga a kutya ára.

10-15éven keresztül, reggel kelni, napi 3 séta, az egyik minimum 2 órás.

Dobermannt agyilag is fárasztani kell és fizikailag is. + kutyasuli

Nagyon pörgős kutya.

Tudnád ezt vállalni?

2020. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, miért pontozzák le azokat, akik csak jót akarnak a kérdezőnek. Az előttem lévők el is mondták, hogy miért ne válaszd a doberman kutyafajtát.


Kutyaköltség (főleg ekkora kutyánál) évente MINIMUM 150 ezer forint (kaja, oltás, ápolás, esetleges betegség stb.). Lehet, hogy még keveset is mondok.

A doberman napi 400 gr. kaját eszik, ami kb. 400 forint naponta. Az egész életében megeszik kb. 2 millió ft-nak megfelelő kaját. És az orvosi ellátások, chipelés is eléri a 100 ezer ft-ot élete végéig.

Plusz, ott van a sok gondoskodás, törődés mindennap (séta, fésülés, játék, dicsérés stb.) a kutya részére.

Számoljátok ki, egy kutya átlagosan 12 évet él, tehát anyagi szempontból máris kiderül, hogy melyikkel jár jobban a kérdező.


Igaz, a jakuzzi egymillió ft-tól kezdődik egy normál változatú, de a karbantartása és üzemeltetése olcsóbb. És nem is használja a fogyasztó minden egyes nap. Nem igényel felügyeletet, csak tisztítást és fogyasztást.


Én a helyedben egyiket sem választanám.

2020. júl. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
mit választottál végül?
2021. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha te egy kutyat egy jakuzzihoz hasonlitasz, hogy donteni kell, akkor mindenkepp a jakuzzit valaszd.

A kutya nem csak egy targy!

2021. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!