Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ellése? Hány éves...

Imre Pál kérdése:

Kutya ellése? Hány éves kortól? Hány éves korig?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy egy nagytestű szuka kutya (pl. Németjuhász, Bernáthegyi, Kuvasz, stb. ) mennyi idős koráig képes, elleni?

Az ivarérettség alsó határát elolvastam, az ugye nagytestű kutyáknál 9-10 hónapos korban jön el.

Egy kutya átlagosan ugye 11-12 évig él.

Egy szuka kutya legfeljebb hány éves koráig képes kölyköket elleni?



2020. júl. 28. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Más kérdés, hogy szervezetileg mennyit bír, és más kérdés, hogy hány almot etikus lehozni.


Első ellést 2-3 éves korban szokták,és a kutya egész életében max 3-4 alom az amit lehoznak tőle. Normális helyen. Tenyésztőnél.


Egy szapi, ahogy a kutya betüzel 8-9 hónaposan már fedeztet, és amíg a kutya testileg bírja.


Az én mentett kutyám 9 évesen már 12 almon volt túl...

2020. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fajta tsz-nél meg van szabva, hogy mikortól ellhet a kutya. Általában ez 2 éves kor. 9-10 hónap? Te a 12 éves kislányodat is megerőszakoltatnád valakivel és kényszerítenéd, hogy szüljön? Mert ugyan ez történik egy kölyökkutyánál is!


A kutyáknál nincs menopauza, de legfeljebb 7 éves korban ellhet utoljára!

Két ellés közt kell a regenerálódás, a normális a 3, de nagyon maximum 4 alom egy szukától.


Persze mindezt úgy, hogy a szülők szűrtek minden örökletes betegségre, tenyészszemlézettek, a kölykök pedig tk-et kapnak!

2020. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
15 az a 12
2020. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
3 alomnál többet nem szokás lehozni, de az átlag inkább 2 szokott lenni, mert senki nem akarja tönkretenni a kutyáját. 9-10 hónaposan almot lehozni az kb. kimeríti az állatkínzást, de arról is sokat elmond, aki a kanjával belemegy ilyenbe.
2020. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi hogy írtatok.

Ezt a 9-10 hónapot úgy olvastam, az interneten, hogy akkortól ivarérett egy kutya.

Nem akarok semmiféle almot lehozni ennyi idős kutyánál.

Tehát a felső határ az olyan 7 év akkor?


Egy szuka kutyáról ti 3-4 almot is le szoktatok hozni?

Tehát 4 szer 6-7 kiskutya?

Azzal a rengeteg kiskutyával ti mit csináltok?


Én azt hittem hogy egy szuka kutyáról egész életében, egy almot hoznak le.

2020. júl. 28. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
a 15-t az életkorra írtam. Akár 20 évet is élhetnek
2020. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi semmit. Itt szaporítók nincsenek, tenyésztők is kevesen.

Tenyésztők szerződéssel, garanciával adják el a kölyköket. Jó tenyésztőnél (tehát jó genetikával rendelkező, egészséges, jó standardű, jó adottságú, idegrendszerű és ösztönű kölykök esetében) sorban állás van.

2020. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

"Ezt a 9-10 hónapot úgy olvastam, az interneten, hogy akkortól ivarérett egy kutya."


Valóban, de a szervezet attól még nem alkalmas a vemhesség kihordására. Túl fiatal hozzá.


A többi kérdésre a válasz: Sehányat, ha valaki nem tenyészt, az ivartalanít. Az tévhit, hogy a kutyának élete során ellenie kell legalább egyszer. Én is hallottam már állatorvosoktól ezt a hülyeséget, de érdekes módon egyikük sem állt jó hírében.

2020. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy meddig él egy kutya, az attól is függ, hogy milyen méretű, milyen fajta, a nagytestűek rövidebb életűek, mint a kistestűek. Csak egy kis korrigálás miatt írtam, a többiek jót írtak, hogyan csinálják az etikus tenyésztők.
2020. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!