Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kozep azsiai juhasz kutya...

Kozep azsiai juhasz kutya mennyi idos kortol valik igazi hazorzove (ha valik)?

Figyelt kérdés
Van egy 4 honapos kozep azsiai juhasz kutyusom nagyon szep es meg vagyok elegedve vele, 52 cm es 28kg. Kicsit nehez vele banni, a kezem, labam harapdalasarol meg mem igazan tudtam leszoktatni de szerencsere van mas kutya akivel le tudja farasztani magat, leul, lefekszik, ott marad es ad pacsit, ennyire tanitottam eddig. Most jon a lenyeg: idegen emberektol, kutyaktol mar kiskoratol tartozkodik es ugatja de azert latszik, hogy fel meg es nem mer kozel menni csak tavolrol, nameg egy dobbintassal konnyeden el lehet ijeszteni. Arra lennek kivancsi, hogy szerintetek ez termeszetes es amikor megno majd ,,jo hazorzo" lesz:D? Es most jon a legszomorubb ami 2 napja tortent: valaki megdobta egy soros uveggel este...hallottam, hogy nagyon tamadja a kaput de nem mentem ki es egyszer csak el kezdett nyivogni es bebujt a kemence ala es 10perc kellett mire ki tudtam csalni...meg soha nem lattam szegenyt ilyennek aztan masnap reggel meg nem volt a legjobban szomorunak latszott de aztan delutanra mar teljesen helyrejott es ugyan ugy barmi mozgasra tamadott de a tegnap este erkeztem haza es nem tudta, hogy en vagyok es ugatott es ahogy bementem elszaladt hatra es ugy ugatott es aztan amikor mondtam a nevet csak akkor jott oda....ma is nagyon aktiv ugat mindent de a velemenyetekre lennek kivancsi, hogy ez lehet-e kihatassal vagy elfelejti vagy barmi tapasztalat/velemeny legyszi:).

#alabai #Koze azsiai juhasz
2020. febr. 19. 10:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Most még azt kellene tenni, hogy hozzászoktatni idegen emberekhez. Kölyök, nála még az lenne a normális, ha örömmel fogadna idegeneket is, nem félne tőlük, hanem barátságosan rájuk ugrálna. 4 hónapos kutyánál ez nem normális viselkedés, amit leírsz.

Szocializálni kell, így jön meg az önbizalma, és ha felnőtt lesz, így válik belőle jó területvédő kutya is.

Tehát vidd sokat sétálni, emberek, kutyák közé stb.

2020. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Vegulis en orulok annak, hogy ilyen ellenseges mas emberekkel es allatokkal, mar tud porazon setalni es vittem is de tamad mindent amit csak meglat... vegulis ez nem olyan rossz mert en lenyegeben ezert vettem de en az a velemenyem, hogy ha kezdem leszoktatni errol es mas is simmogatja meg baratkozik kutyaval akkor majd nem lesz felnott koraban sem merges...es arra lennek kivancsi, hogy ha nem ,,szocialozalodik" ugy is elnovi ezt a ,,felelmet"?
2020. febr. 19. 11:06
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne örülj, mert ez abnormális. A kutyának nincs önbizalma, fél, és ha így marad, akkor vszínűleg felnőttként is félni fog. Az lenne a normális, ha most még barátságos, érdeklődő lenne, így tudna kialakulni az az egészséges ösztön, hogy felnőve ne legyen barátságos, de kiegyensúlyozott legyen és valóban védje a területét.

Nagyon nem jó, hogy ilyen. Félelmi agressziónak nevezik a jelenséget. Nem fogod tudni koordinálni, ha felnő, ugyanakkor mivel félelemből támad, ha hozzávágnak valamit, ugyanúgy meg fog ijedni.

2020. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így elég gáz, most nevelsz egy félelemagresszív kutyát ami a lehető legrosszabb. Szocializálni kell őt kutyákkal és emberekkel egyaránt, és csak bőven után elkezdeni az örző-védőzést.

Ha ezt így folytatod akkor lesz egy kontrollálhatatlan és kiszámíthatatlan kutyád. Holott a cél az lenne, hogy te irányítsd őt.

2020. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Huh, koszonom a valaszokat. Lenyegeben azert nem csak fel mert tamadja a kaput ha meglat mas kutyat vagy embert meg felborzolja a szoret. El lehet ijeszteni, nem olyan, hogy most valaki ne merjen bejonni. Koszonom igazan hasznos valaszokat adtatok...
2020. febr. 19. 12:04
 6/36 A kérdező kommentje:

Kozben ezt nem fejeztem be vagy nem tudom de most latom, hogy semmi ertelme nincs:D

En tudom, hogy mit mondotok de van egy rotim (vele szokott jatszani es mar most kezd dominans lenni peldaul ha etelrol van szo vagy van, hogy eldurvul a jatek de mindig az ove az utolso harapas...ha jobban odakap a roti nem hagyja abba, o meg annal jobban...:D) szoval ez a roti olyan szelid, hogy egy idegen ember ha bejonne el tudna hivni 10kmre magaval...ezert nem akartam, hogy mindenkivel baratkozzon es o is ilyen legyen...de lenyegeben o magatol ilyen volt mar amikor hoztam ha meglatott valaki idegent ugatta es tavolodott...most meg mar azert jol alakult en tenyleg meg vagyok elegedve vele...csak arra lennek kivancsi, hogy kinovi-e es ha ki akkor kb mennyi idos korara:)

2020. febr. 19. 12:26
 7/36 A kérdező kommentje:
Van meg 2 kutyam a roti es egy kicsi korcs...tole fel mert nem jatszik vele es inkabb kerulik egymast. Ki lat a kapun minden nap lat vagy 7-8kutyat es egy csomo embert es mindenkit ugat...ha valaki jon hozzank mindig hatraviszem bezarom mikor elmegy kiengedem...nem akarom, hogy barat legyen nem ertem ezt a szocializalos dolgot, hogy mit ertetek rajta...nem eleg neki a 2 kutya s a csaladommal szokott jatszani meg velem is...szerintem ha jon minden idegem es simogatja meg aztan leszokik az ugatasrol es barat lesz ( mint a masik). Ki a kapun amugy nem nagyon viszem en nem akarom mutogatni masnak es nem akarom, hogy kiszokjon.
2020. febr. 19. 12:47
 8/36 A kérdező kommentje:
Most kicsit elkalandoztam de szerintetek ez nem jo felfogas?
2020. febr. 19. 12:48
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

"Van meg 2 kutyam a roti es egy kicsi korcs...tole fel mert nem jatszik vele es inkabb kerulik egymast. Ki lat a kapun minden nap lat vagy 7-8kutyat es egy csomo embert es mindenkit ugat...ha valaki jon hozzank mindig hatraviszem bezarom mikor elmegy kiengedem...nem akarom, hogy barat legyen nem ertem ezt a szocializalos dolgot, hogy mit ertetek rajta...nem eleg neki a 2 kutya s a csaladommal szokott jatszani meg velem is...szerintem ha jon minden idegem es simogatja meg aztan leszokik az ugatasrol es barat lesz ( mint a masik). Ki a kapun amugy nem nagyon viszem en nem akarom mutogatni masnak es nem akarom, hogy kiszokjon."


Sajnos teljesen hibás a felfogásod.

Nem lesz barátságos, ha valóban egy jó idegrendszerű, fajtatiszta KÁJ-od van (amit kétlek, ha már ilyen volt, mikor hozzád került, akkor az egy szapis kutya, ki tudja milyen idegrendszeri problémákkal..)-. Tehát egy igazi KÁJ nem lesz barátságos, ha felnőtt! Attól még kölyökként barátságos kellene, hogy legyen, ez lenne a normális!

Ha idegen jön, nem hátravinni és bezárni, hanem engedni ismerkedni, illetve kontrollálni a viselkedését. Ez a legrosszabb, amit tehetsz.

Jól nevelt és jó idegrendszerű KÁJ-nál ismétlem, magától alakul ki a területvédő ösztön, ha felnő. Így viszont nem az alakul ki, hanem egy kezelhetetlen, rettegő és félelmében ugató kutyád lesz.

2020. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami: a kutya nem attól szökik, mert ki van hordva sétálni, hanem ellenkezőleg: mert sosincs kihordva, mert unatkozik, mert ingerszegény a környezete, illetve mert ivaros és az ösztönei hajtják.

Sétára szüksége van minden kutyának, illetve megfelelő nevelésre is lenne.

2020. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!