Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha a kutyám csak bámul rám,...

Néha a kutyám csak bámul rám, de nem akar semmit. Mit 'lát' ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van, hogy rám néz, de nem értem, hogy mit akar (pl. máshogy néz, ha fel akar ugrani az ölembe és a jóváhagyásom várja, máshogy néz, ha éhes, máshogy, ha könyörög pl sétáltassam már... ezeket ismerem, értem). Illetve nem is akar semmit, nyugodtan fekszik kb. 2-3 méternyire, és kitartóan az arcomat nézi, mintha a gondolataimba látna... Nem kér semmit, nem csinál semmit, nem akar semmit, csak mintha 'gondolkodna'... Nagyon ritkán teszi (mondjuk negyedévente). Fura, kissé ijesztő. Másnál is csinálja ezt? Mi lehet az oka?

2020. aug. 1. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is szokta ezt csinálni én is kiváncsi lennék hogy miért
2020. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olyan mintha egy bölcs öregember próbálná a személyiségem kiismerni... Fura amikor csak igy néz rám...
2020. aug. 1. 17:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Párom ilyenkor szokta kezdeni hogy biztos szellemet lát stb.... Persze, meg a glóriát a fejem felett :)))
2020. aug. 1. 17:20
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Mert figyeli, mit csinálsz, tanulja a viselkedésed. Másrészt pedig szeretetből csinálják, csodál, te vagy aki megmondja, mi legyen, te vagy neki a világ közepe.

Mint amikor te nézed ok nélkül a családtagod. Párod, gyereked, kutyád, macskád.

2020. aug. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez jól hangzik, remélem igy is van :)
2020. aug. 1. 17:29
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Azt is hozzáteszem, hogy mivel a kutyák eltanulták a viselkedésünket, tudják, hogy szemkontaktussal tudnak velünk kommunikálni. Szóval az ok nélküli szemezés a kötődést, "falkát" is erősíti.
2020. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez is jól hangzik! Mondjuk tényleg kötődik hozzám, és látom is hogy jobban tudok rá hatni, mint párom (én következetesebb vagyok), és látom is hogy díjazza a kutya, valahol el is várja, hogy legyen falkavezére, sokkal nyugodtabb, ha ott vagyok a közelében. Szoktam is neki mondogatni, hogy én vagyok a falkavezér, párom az alvezér, ő meg a falka megbecsült tagja :) Szerintem érti... :)
2020. aug. 1. 17:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A macskám is szokta ezt csinálni, de ő ne hiszem, hogy csodálatból. Inkább olyan arcot vág, hogy "Na, ennek se megy már el az esze..".
2020. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
A macskák gondolatolvasók. Nem csak gesztusból, mozdulatlan testnél-arcnál is fogják a gondolatképet.
2020. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elemzi a testbeszéded, minden apró mozdulatodat, hogy minden oké-e :)


A szemkontaktus generációk óta beléjük égett - míg a vadállatoknál ez a kihívás jele, a kutyáknál - csak úgy,m int nálunk - a kötődésé.


Valamint várja, hátha kap valami feladatot.

2020. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!