Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kacsint a kutyám?

Miért kacsint a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyáknál mit jelent a kacsintás? Az én kutyám szokott néha kacsintani, és általában olyankor, amikor szemkontaktusban vagyunk, ránézek, mondok valami kedveset,pl hogy 'na jó kis kutya voltál, őrizted a házat miii' vagy hogy 'milyen aranyos kis kutyát láttunk sétáláskor ugye' ilyesmit, ő a szemembe néz, nagyon figyeli amit mondok, a farkát a földre szegezve csóválja-remegteti.... És egyszer csak kacsint :) Egyik szemével. Azt vettem észre, akkor csinálja, amikor jó kedve van, meg látja hogy nekem is, és néha fapofával valami kedveset mondok neki... Mintha annyira próbálná megérteni, hogy mit is akarok pontosan, hogy még be se meri csukni mindkét szemét egyszerre, pislogni se mer nehogy lemaradjon valamiről, annyira figyeli és érzi hogy jó a kedvem... Szóval a kacsintás jelent náluk valamit vagy ez csak egy aranyos kis szokása?

2020. aug. 1. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Mert tetszel neki .
2020. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most esett le neki a vicc amit a múltkor meséltél neki
2020. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D
2020. aug. 1. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Tikkel :)
2020. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fókuszál rád, ezért csak fél szemmel pislog. Egyébként más fajoknál is megfigyelhető ez, és az oka egyszerű: Ha mindkét szemmel pislantana, akkor az a pár századmásodperc kimarad neki. Hülyén hangzik, de a vadonban ez élet-halál kérdése is lehet.


Érdekességképpen a katonák is használják ezt a technikát, ha valami nagyon fontos értéket kell őrizniük.

2020. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, én is ilyesmire tippeltem, hogy annyira figyel rám, hogy nem akar két szemmel pislantani :)

A fél szemmel pislogást én akkor szoktam használni, ha vezetés közben tüsszentenem kell, mivel tüsszentéskor automatikusan becsukódna mindkét szem, de ha előre becsukom az egyik szemem egy pillanatra, na úgy lehet tüsszenteni hogy a másik szem nem csukódik be és közben látok...

2020. aug. 1. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!