Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyar kennelt ajánljátok?

Melyik magyar kennelt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy második kutyust venni,a Francia és az Angol bulldog jöhet szóba.De nem tudom eldönteni,hogy melyik kennel megbízható,melyik az amelyik tényleg minőségi és egészséges kutyusokat tenyészt.

Illetve az érdekelne,hogy nagyjából mennyibe kerülnek ezek a kutyák.


2010. aug. 3. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Én sajnos szaporítótol vettem angol bulldogot (volt is vele gondom), de akkor nézegettem nekem szimpatikus tenyésztőket, és ott olyan 200 körül volt. Sajnos az egyik legdrágább fajtába szerettünk bele


Először is válaszd ki, aki szimpatikus honlap alapján, aztán menj el hozzá akkor is ha épp nincs alom. Ellenőrizd le a szűréseket: PRA, diszplázia (csípő és könyök izületi is) illetve kérdezz rá a légcsőszűkületre, és a Harder mirigy problémákra a felmenőknél. Ha ezekkel nincs gond, akkor még azt is vedd figyelembe, hogy milyen a testalkatuk, mert sajnos sok bulldog hízékony nagyon, mivel ugye a nehézkes mozgásuk miatt nincs kedvük rohangálni. Én ha most vennék, arra is figyelnék, hogy lehetőleg (standardon belül) az atlétikusabb, kevésbé bőrös bulldogot választanám. Szerencsére az enyém pont ilyen, bár ő már ki is csúszik a standarból.


Ja és szerintem szukát vegyél, nekem volt az is, tündérbogár volt, nagyon könnyen nevelhető. Most a kannal megszenvedem rendesen a nevelést, pedig sulizunk is.


A francia olcsóbb, pörgősebb, de ugyanezek az egészségi problémák jellemzőek rá is.


És csak olyan tenyésztőtől vegyél, aki ír szerződést, és szerepel benne az egészségügyi garancia örökletes betegségekre.

2010. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Gyönyörűek! :)

Egyébként az első hozzászóló nagyon klasszul leírt mindent, amire oda kell figyelni, így igaz ahogy Ő írta!

2010. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolótól teljesen elájultam.:D

Nagyon köszönöm a részletes tájékoztatót,ezek tényleg fontos információk voltak,főleg mivel csak annyira ismerem a fajtát, hogy kis cukorbogár és nagyon tetszik.:)

Mindenképpen szukát fogok venni,mert régen volt egy kan vizslám és nagyon megszenvedtem vele.Úgyhogy soha többet,ha ingyen adnák sem kéne kan blöki.A Shih-Tzu-m is szuka és kenyérre lehet kenni.A tenyésztőt,akit írtál,már én is néztem és tényleg szépek a kutyusai.

Én még velük szemezek,mert nagyon szimpatikus a honlapjuk és maguk a tenyésztők is.Esetleg róluk tudtok valamit?


[link]

2010. aug. 4. 09:32
 4/6 anonim ***** válasza:
black treasure ránézésre nekem is nagyon szimpatikus! érdemes lenne megnézni személyesen!
2010. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb fajtatiszta kutya ami TENYÉSZTŐ-től származik olyan 80-100 ezer köörül mozog,de vannak aiki ennél is többet kérnek!
2010. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a bulldog ennél drágább, mert ugye szülni nem tud, lámpázni kell, sokszor a megtermékenyítés is csak mesterségesen megy. A kedvenc fajtánk egy evolúciós zsákutca :D Ezért aztán fölötte van a legtöbb kutyának árban.
2010. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!