Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valamivel ivarérés előtt,...

Ha valamivel ivarérés előtt, vagy közvetlenül utána ivartalaníttatunk egy fajtatiszta hím kutyát, akkor az inkább nőstény küllemű lesz?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy egyáltalán ivarérés előtt lehet e, a macskákat kicsivel utána kasztráltákaz egyiket meg csak 6 éves korában és utóbbinak nagy bumszli kandúr feje lett, előbbiek meg lányosabbak...


Vannak kutyafajták, ahol azért relatíve nagy magasság és súly különbség van a nőstény és hím között.

Sőt, angol masztiffnál például a hím általában sokkal "hájasabb" fejű és ráncosabb is.


Ha korán ivartalanítanak egy hím kutyát akkor elképzelhető, hogy a végleges mérete közelebb lesz egy nőstény méretéhez meg "lányosabb" lesz?


Tisztában vagyok vele, hogy lehet hogy nagy butaság a kérdés, de légyszi normálisan válaszoljatok!


Köszi!



2020. aug. 3. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Egy hím kutyát ha jól tudom 6 hónaposan lehet ivartalanítani. Elképzelhető hogy lányosabb vonásai is lesznek
2020. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
2020. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

macskaügyben tudok hozzászólni - és ezt az állatorvostól tudom, de én is megtapasztaltam -, ha ivarzás után lesz kasztrálva, akkor a cica valóban nagyobb/testesebb/kandúrformájúbb lesz. ha előtte, akkor marad kisebb/kecsesebb/csajosabb


az én 2 kandúrom is így lett ivartalanítva és tényleg így fejlődtek ill. nem "fejlődtek" tovább

2020. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Nekem egy nagyon szép német juhászom van, egy jó nevű tenyésztőtől. Mivel nem akartuk versenyeztetni, családi kutyának vettük, és ivartalaníttattuk. Előtte több állatorvossal is beszéltem, és egyöntetűen a másfél éves kort ajánlották, épp az általad írtak miatt. Azt mondták, hogy ha valóban gyönyörű küllemű kutyát szeretnénk, előbb nem szerencsés ivartalaníttatni. A mi kutyánkról senki nem akarja elhinni, hogy ivartalan, a kanokra jellemző gyönyörű gallérja, nagy, busa feje, erős csontozata tökéletesen kifejlődött. Annyi, hogy nem megy a szukák után. Viszont, mivel az ivarérés után lett kasztrálva, ezért jelöl. Állítólag, ha ivarérés előtt műtik, nem is kezd jelölni. Bár nekünk még szerencsénk van, mert a kertben nem jelöl, csak az utcán, erdőben séta közben.
2020. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!