Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivarérés előtti...

Kan kutya ivarérés előtti ivartalanítása. Volt, aki nem várta meg a ivarérést és 6-7-8 hónaposan ivartalaníttatta kan kutyáját vagy esetleg még korábban?

Figyelt kérdés
Befolyásolja az ivarérés előtti ivartalanítás a kutya felnőtt "személyiségének" kialakulását? Nem a játékosságra gondolok, hanem, hogy ugye a kölyökkutya szeleburdi, meggondolatlan, nem lehet elvárni tőle a kiszámítható viselkedést. Amíg egy felnőtt kutya már megfontolt, megkomolyodott. Macskáknál hallottam/tapasztaltam ilyet, hogy megmaradt "örök gyereknek". Lehet, hogy ez is egy tévhit és szóra sem érdemes, de olyanok válaszát várom, akik ivarérés előtt ivartalaníttatták a kutyájukat, ugyanúgy "beérett" a kutya és "felnőttként" viselkedik a szituációkban?
2012. jan. 11. 09:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Én azt olvastam egy cikkben, hogy a kutya ivartalanítására (szuka, kan egyaránt) a legjobb a 16 hetes kor, mert akkor a legjobb altatni és akkor jár a legkevesebb kockázattal. Ez csak Magyarországon tűnik nagyon furának és korainak, Amerikában bevett szokás. Semmilyen károsodást nem okoz a kutyában a korai ivartalanítás, sőt lecsökkenti több rákfajta kialakulását szinte a nullára. Egyetlen "mellékhatása", hogy a kutya felnőtt korában 2-3 cm-el magasabb lesz.

2012. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Itt olvastam:

[link]

2012. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Oksa, köszönöm :)

Olvastam én is ezt a cikket még korábban :) Csak annyi mindent írnak a neten is és a dokik véleménye is eltérő, egyrészt van ez, amit belinkeltél, aztán olvasok olyat is, hogy 6 hónapos kora után, meg hallottam olyat is, hogy 1,5 éves kora után, miután már teljesen kifejlődött a kutya (nekem nagytestű kutyám van egyébként)..

Szóval nagyon eltérőek. Amiben biztos vagyok, hogy mindenképp ivartalaníttatva lesz, hiszen számos előnye van. Csak épp azt nem tudom, hogy ez mikor legyen. És nagyon kíváncsi vagyok a fenti kérdésem kapcsán is konkrét tapasztalatokra.

Azért köszi :)

2012. jan. 11. 10:16
 4/21 LadyLoss ***** válasza:
79%

Szia!

Az én kutyám, 4 és fél hónaposan lett ivartalanítva. Csak pozitív hatásai vannak hidd el. Kan kutyám van, de mivel igen fiatalon ivartalanítattam, egyáltalán nem jelölget, nem érdekli a szuka, és nem akar domináns lenni a kanok között. Valóban sokkal játékosabb, "gyerekesebb", de ez csak azt jelenti, hogy míg más kan kutya a már beidegződött rossz szokásaival van elfoglalva (pl.: szimatolás szukák vizelete után, vagy kanok előtti dominánskodás, jelölés) addig az én kutyám inkább labdázik, játszik a többi kutyával, és mvel igen sok energiát fektettem a nevelésébe, első szóra készen áll, visszajön, rám figyel, és nem a már fent említett viselkedések kötik le.

Szóval csak ajánlani tudom, arról nem is beszélve, hogy így a későbbi betegségek (prosztata, here) esélye 0%-ra csökkent le.

Remélem segíthettem.

2012. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
szerintem azokra a nemi hormonokra szüksége van a kutyának a teljes testi, és szellemi fejlődéshez. Én kankutyát biztos nem ivartalanitanék. De ez az én privát véleményem. Szerintem cselekedj legjobb belátásod szerint. ha ugy érzed nem vagy elég határozott egy kankutya neveléséhez, akkor még ivarérés előtt vidd el.
2012. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát :)


Határozottságommal nincs gond, kutyaoviban is megemlítették, hogy remekül kézben tartom a kutyám (bullmasztiff), én hiszek az ivartalanítás számos előnyében (legfontosabb az egészségügyi oldala), ezért szeretném mindenképp ivartalaníttatni a kutyusom.

2012. jan. 11. 13:17
 7/21 A kérdező kommentje:

Képzeljétek!

Elmentünk a dokinkhoz és felhívtam egy másikat (a város 2 legjobb állatorvosáról van szó). Mindketten egyöntetűen azon a véleményen voltak, hogy meg kell várni a 8-10 hónapos kort az ivartalanítással. Úgyhogy nem marad más, várunk.

2012. jan. 16. 14:49
 8/21 A kérdező kommentje:
Talàltam dokit! Holnap ivartalaníttatjuk.
2012. jan. 17. 17:29
 9/21 anonim ***** válasza:
17%
szegény. inkább meg kéne vele tanulni bánni, és nem műttetni , hogy könnyebb legyen vele együtt élni. Semmilyen egészségmegőrző előnye nincs a kankutya ivartalanitásának.
2012. jan. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hű ez aztán a hozzászólás. Ki mondta, hogy nem tudok vele bánni?

Bár inkább nem is mondok semmit, a hozzászólásodból is látszik mennyire értesz a kutyákhoz és mennyire lehetsz felelős állattartó.

2012. jan. 18. 08:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!