Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy német juhász?

Amstaff vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Kutya választás előtt állunk. Ez a két fajta nyerte el a tetszésem.
2020. aug. 4. 12:56
A kérdező szavazást indított:
Amstaff
Német juhász
33 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon külömböző fajták és mindakettő túltenyésztett de szerintem amstaff.
2020. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Miben nyerte el a tetszésedet a két fajta?

Mert elég nagy különbség van köztük.

2020. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
41%

[link]


Ez az oldal elég jól összehasonlítja a két kutyafajtát, ez alapján talán könnyebben ki tudod választani, hogy számodra melyik a megfelelőbb.

2020. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk (kisebb cég telephelye) Amstaff van, és jól végzi a dolgát. Télen ha nagyon hideg van a portásfülkében alszik, sose csinált semmi gondot.
2020. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem házörzés lenne a cél!

Köszönöm a válaszokat:)

-Anyámeknak kaukázusi volt, van egy kis tapasztalatom velük.

-Nekem palotapincsim volt 16 évig, gyerekként kaptam.

-Volt párommal együtt éltem 4 évig, neki volt német juhásza, hozzám jobban ragaszkodott, de sajnos esélyem nem volt el hozni. Akkor tetszett meg a fajta!

-Páromnak van egy törpe snauczere és van egy macskánk is.

-Van egy lányom, 6 éves.


Kinti, de inkább benti tartással lenne. Attól függ, hogy házat vagy lakást tudunk e venni.

Kutyaiskolába nem igazán szeretném vinni, de ha kell, akkor megoldható. A német juhásznál az őrző-védőnő is gondolkodtam.

Igazából inkább családi kutya lenne.

Kutyák közé rendszeresen lenne vive.

Parom otthonról dolgozok, nem sokat lenne egyedül. Nyaralásra vinnénk, ha belföldi. Ha repülővel megyünk, akkor van kire bizzam addig őket!

Kedd lenne az egyetlen nap, amikor csak kisebb sétákat tennénk (eü séta).

Hétvégente gyakran turazunk 20 25 kilómétereket. Néha bicajjal is tudnám futtatni.

Aportirozni, játszani lenne idő!


Az amstaff régi kedvenc, régóta szeretnék.

Természetesen tényésztőtöl vennénk!


Amstaff mellett szól, hogy kisebb és nem hullik anyira a szőre. Könyebben el fér a kocsiba a másik kutyussal.


Néztem a be linkelt oldalt, azt külön köszönöm 😊

Párom azt mondta, hogy rám bízza. Lányom úgye még kicsi, ő mind a 2 fajtát szeretné :D


Szóval nem igazán tudok még dönteni.

2020. aug. 4. 13:52
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel mindkét fajtából tenyésztőt és az ő véleményüket kérd ki, hogy ajánlják-e neked a fajtát.
2020. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Amstaff megeszi a lakadt,ha nincs meg a heti 3-4 kimerito futo edzese szabadon poraz nelkul futva folyamatosan a fermeszetben. A kert nem megfelelo erre.


A szetragott cuccaid utan hondolj ram es ne dobd ki a sajat hibad miatt. Ugyanez vonatkozik a nemetjuhaszra is.....

2020. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Utolsó! Írtam, hogy a mozgás / foglalkozás meg lesz! Mint ahogy azt is, hogy inkább bent lesz, mint kint (nyilván, ha nem sikerül kertesset venni, akkor csak benti lesz).


Természetesen beszélek tenyésztőkkel is, Ausztriában keresek inkább.

2020. aug. 4. 15:17
 9/24 A kérdező kommentje:

A másik meg, hogy miért dobnám ki?

A Pincsim 10 évesen kaptam, végig velem volt, mindenhová költözött velem!

A német juhász, az exrmé volt, írtam is!

2020. aug. 4. 15:22
 10/24 A kérdező kommentje:

Minden kutya rág, nem először van dolgom kutyával! Pont nem én vagyok az az ember, aki ha gond van ki dobja vagy kivágja az udvarra, hogy jó az el van!

Nevelés is megy!

2020. aug. 4. 15:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!