Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy német juhász?

Amstaff vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Kutya választás előtt állunk. Ez a két fajta nyerte el a tetszésem.
2020. aug. 4. 12:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, hogy a két fajta habitusban eléggé eltérő.

Megfelelő foglalkozással egyikkel sincs gond, főleg ha van kutyás tapasztalat, bár a Német Juhész ugye munkakutya, így agyban kicsit több foglalkozást igényel, ameddig az amstaff kicsit bohókásabb nyugtalanabb fajta. A Német Juhásznál nem tudod kikerülni a sulit ha a kezdetekben nem teszed helyre a dominanciaszinteket akkor a fejedre nő. Az amsztaff kicsit puhább ami a természetét illeti, de azért tudnak ők is meglepetéseket okozni.

Szőrben igazából mindegy. Ha rendszeresen van karbantartva a bundája akkor el lehet vele lenni, mindkét kutya vedlik, a Német Juhásznak kicsit ugye erősebb/sűrűbb az aljszőrzete, jobban bírja a hideget.

Szerintem családi kutyának a leírtakhoz jobban passzolna a sztafi, mondom ezt úgy, hogy nekem a Német Juhász a NO1.

2020. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Német juhásznál emlitettem is, hogy őrző-védőtni is valószínű szeretnék vele vagy bármilyen más sport is szóba jöhet. Nyilván, ha úgy látom, akkor lesz kutya suli.

Az exem kutyája sem járt, mégis normális volt. De nyilván mindenre van elle példa.

Amstaff is elég domináns sztm.

Köszi a választ neked is!

2020. aug. 4. 15:51
 13/24 anonim ***** válasza:
35%
7-es vagyok. Ok. Nem tudtam,h tudod,mire vallalkozol :D Bocsiiiii :(
2020. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Német juhász lesz 😊
2020. aug. 4. 20:12
 15/24 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van. Mindkettővel ugyanaz a baj: baromi nehéz olyan tenyésztőt találni, aki jó kutyákat tenyészt. Érdemes olyat keresni, aki külföldről fedeztet vagy eleve külföldről vásárolni.


A németjuhász munkakutya, agyi és fizikai fárasztást is igényel.

A staff szintén. Mi rendszeresen járunk úszni, kirándulni és akadálypályákra, de még így is bőven marad energiájuk.


Ha kezdő kutyás vagy, akkor inkább a németjuhászt javaslom, mert az amstaff egy baromi makacs fajta.


De ha felveszed a kapcsolatot a tenyésztőkkel, akkor úgyis elmondják a fontosabb dolgokat, plusz nem adnak kiskutyát ha úgy érzik, hogy nem vagy megfelelő gazdi a számára.

2020. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is köszi.

Írtam, hogy volt pár kutyával dolgom már.

A fárasztás része oké lesz. Írtam azt is, hogy Ausztriából hozok majd tenyésztőtől kutyust. 🙂 Német juhász lesz.

2020. aug. 5. 12:03
 17/24 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból, honnan lesz a kutya? Van amúgy itthon is jó tenyésztő.
2020. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Még egyenlőre nem tudom, a héten nézek tenyésztőket:)

De ha tudsz ajánlani, meg köszönném.

2020. aug. 5. 14:55
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő szuper szerintem, de a német juhásznak nagyságrendekkel nagyobb a mozgásigénye. Cserébe viszont nagyon alázatos, könnyen tanul, és imád szót fogadni, meg feladatozni, őgyhogy nem nehéz a nevelése, tanítása. Nekem kettő volt (illetve egy még van), mindkettőt kb gondolatokkal lehet/lehetett iránytítani, pedig sose jártunk kutyasuliba.

A staff makacsabb, de igazából ha elég határozott jellem vagy, azzal sem lesz gondod. Ő olyan, hogy aktívan mozgatod napi 2 órát, akkor a nap többi részében nyugodtan elvan melletted, nem nyüzsög annyit. A német juhász egyfolyátban nyüzsög, azt fiatalon nem lehet eleget fárasztani. Viszont nagyon jó kutya. A gyerekeket mindkettő szereti, nagyon nem tudsz velük mellényúlni, ha az igényeiket ismered és szem előtt tartod.

2020. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Lóval is és kutyákkal is van tapasztalatom. 🙂 Elég határozott vagyok:)

Köszi neked is a választ.

Igazából elég aktív család vagyunk.

2020. aug. 6. 10:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!