Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bennem van a baj, hogy nem...

Bennem van a baj, hogy nem akarok kölyköt a kutyàmnak?

Figyelt kérdés

Van egy pamacsleànyzóm, jó természettel, de korából adódóan eleven, "rossz". :)

Ugyan most lesz 5 hónapos, de már séta közben is megkapjuk, hogy remélik (?) lesznek kicsik, mert milyen cuki... Mikor mondom, hogy nem, amint kellő idős lesz, ivartalanítàsra megy, jönnek a 'nem akarsz megtartani kölyköt a saját kutyádtól?' kérdések.

Rosszabb esetben elkezdik, hogy ez csonkolàs és minek teszem ki szegény kisàllatot.


Persze, szeretném velünk maradna sokáig, de ha lenne is kölyke, az nem ő lenne. Illetve egyelőre nem két kutyára vagyok berendezkedve, max mikor ő idősebb lesz, jöhet egy kölyök.


2020. aug. 6. 14:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem, azokban az emberekben van baj, akik ilyeneket mondanak neked.
2020. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Neked van igazad, de ezeket nem fogod tudni meggyőzni.


Te gondolkodsz felelősen, és különben is, a te kutyád. Egyrészt jogi szempontból a te tulajdonod, te rendelkezel felette. Másrészt a te felelősséged - terhesség és szülés közben fellépő komplikációk, gennyes méhgyulladás, álvemhességek - harmadrészt sok pénzbe kerül a kölykök felnevelése addig, amíg új gazdihoz kerülnek. Orvosi költségek, jó minőségű táp, chip, miegymás.


Én a helyedben azt hazudnám, hogy baj van a méhével, ezért nem is lehet kiskutyája.

2020. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Küldd el őket a fenébe. Így is túl sok szaporító van, a tenyésztés pedig nem így megy.
2020. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van! Két kiscsajon is ivartalan és kőszönik szépen, jól vannak! :)
2020. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincs kutyám, de ha lenne, lenne igényem arra, hogy legyenek kölykei, és arra is, hogy az összes kölyök nálunk legyen, nagyon max ismerősnél, rokonnál, de bármikor visszahozhatnák hozzánk, ha valami gond lenne.


10 éve engem sem érdekelt, hogy lesz e kölyke a kutyámnak, akkor még nem volt gyerekem és nem halt meg háziállatom. Ivartalan kutyusom 18 évet élt, és nagyon bánt, hogy teljesen el kellett engednem. Nyilván a kölyke nem ő, de ha együtt vannak, plusz nyilván a gének, jobban tudok kötődni hozzá, ha tudom, hogy az általam szeretett kutyus kölyke, viselkedés ragad rá, mintha vadidegen lenne.


Van gyereked? Halt már meg kutyád?

2020. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Sajna, nagy sötétség van a fejekben....
2020. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kiskorom óta volt/van kutyánk,egyiknek sem kölyke.


Gyerekem még nincs.

2020. aug. 6. 15:22
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
5-ös: Ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, hamar káosz lenne. Egy kutyát nem ilyen könnyű eladni. Tudod, hány fajtiszta egészséges kölyök van a menhelyeken? Több mint gondolnád! És nem találnak gazdát. Neked van egy alkonyi szomszédod/rokonod, aki nem elég hogy kutyát szeretne, de pontosan olyan fajtát, mint a tiéd? Ráadásul inkább tőled veszi, mint hogy örökbefogadjon, vagy egy jónevű tenyésztőtől hozza el? Már így is jóval több kutya van, mint aki gazdára tudna találni. Ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, a számuk megsokszorozódna. Egyébként tudod mennyibe kerül egy alom kiskutyát felnevelni? Az állatorvosi költségek, minőségi táp, stb? Vagy beállnál szaporítónak?
2020. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
92%

hogyne.. mert nagyon jo, ha szegény kutya és a 6 kölyke a menhelyen köt ki...


Egyáltalán nem gondolod rosszul,sot!

2020. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez a kutya soha nem kerül menhelyre. Ahogy az eddigi többi állatom sem. Sőt... Inkább sajnos többen leszünk (talált cicák, kutyák).


Két (benti) mentett cicám van mellette, több állatot nem tudok vállalni úgy, hogy azt mondhassam, hogy mindenki mindent megkap (orvosi ktg., minőségi táp, jó felszerelések, mindenféle spot-on, játékok, amiből szerintem több van, mint ovikban).

2020. aug. 6. 15:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!