Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bennem van a baj, hogy nem...

Bennem van a baj, hogy nem akarok kölyköt a kutyàmnak?

Figyelt kérdés

Van egy pamacsleànyzóm, jó természettel, de korából adódóan eleven, "rossz". :)

Ugyan most lesz 5 hónapos, de már séta közben is megkapjuk, hogy remélik (?) lesznek kicsik, mert milyen cuki... Mikor mondom, hogy nem, amint kellő idős lesz, ivartalanítàsra megy, jönnek a 'nem akarsz megtartani kölyköt a saját kutyádtól?' kérdések.

Rosszabb esetben elkezdik, hogy ez csonkolàs és minek teszem ki szegény kisàllatot.


Persze, szeretném velünk maradna sokáig, de ha lenne is kölyke, az nem ő lenne. Illetve egyelőre nem két kutyára vagyok berendezkedve, max mikor ő idősebb lesz, jöhet egy kölyök.


2020. aug. 6. 14:41
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
91%
Nekem is van két kutyám, mindkettő kan. A nagyobb most lesz 3 éves, és tavaly ivartalanítottuk. Azóta is azt hallgatom, hogy pedig milyen szép kiskutyái lehettek volna miért nem vittük el pároztatni, meg hogy milyen gonosz vagyok, hogy ezt tettem vele. De hidd el ez volt a legjobb döntés, és azóta is boldog kutyaként éli az életét.
2020. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17%
Ne allj szoba idegenekkel! ... nem tanitottak meg ra a szuleid? :) Pedig olyan egyszeru.
2020. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

5ös vagyok.


Ha méltóztatnátok elolvasni a válaszom, azt írtam, hogy MEGTARTANÁM AZ ÖSSZES kölyköt!


Akkor adnék csak megbízható ismerősnek, ha nagyon akarja, nem eladni, hanem ajándékozni, és ha valami okból nem tudnák tovább nevelni, VISSZAVENNÉM, hisz az én kutyám kölyke!


Fene se akarja eladni, elajándékozni sem, hisz érzelmi szál fűzne hozzájuk, egyszerűen ha valaki a közelben nagyon szeretné, nevelheti, de csak ismerős, és akkor bandázhatnak a kutyák. Egy alom után ivartalanítanám a kutyákat, egy szuka kivételével!


Hatalmas birtok, pénz, igényes tartás, foglalkozás meglenne, mint meg is volt, amíg volt kutyám.


Ha van az embernek gyereke, megváltozik az értékrendje, a kölykök nem idegen kutyákká válnak és a “vér” felértékelődik.


Itt mindenki ilyen fiatal, vagy mi?

2020. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Felelős gondolkodók vagyunk. Ennek semmi köze a fiatalsághoz.
2020. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#12 mivel jó természetű, kíváncsi, barátkozós a kutya, és szeretném ha nem félne így nem mindenkihez, de oda szoktam engedni emberekhez. Elhiheted, hogy nem önszántamból megyek bájcsevegni. :)


Ez egy örök körforgás lenne Fifikének lesz 6 kölyke, azoknak is megtartod a kölykét? És ha nincsenek ivartalanítva, hogy oldod meg, hogy a tesók ne szaporodjanak egymással?


Én esetemben ha nem ivartalanítom, és 6 éves korában lesznek csak kiskutyài, bőven lehet méhgyulladàsa, àlvemhes stb. Úgy gondolom ez elég nagy kockázat. A két macskám is ivartalan...

Az, hogy a kiskutya tanul a nagytól az természetes mindig. Szóval nem csak a saját kölyke lehet 'jó'.

2020. aug. 6. 22:19
 16/21 anonim válasza:
79%

Mi köze az ivartalanításnak ahhoz, hogy ki hány éves és hogy van-e gyereke?! A fiatalok és az idősek között is vannak egyaránt hülye felfogású emberek és a gyerek téma sem befolyásol semmit.

Azt kellene már megérteni, hogy a kutyáknak nincs igényük arra, hogy kölykeik legyenek, csak ösztönből szaporodnak. Illetve túl kellene már jutni azon, hogy a kiskutyák milyen cukik, mert nem csak ebből áll a tartásuk. Lehet, hogy te kivételnek érzed magad, de hány ilyen eset létezik már, hogy valamiért mégis az utcán/menhelyen/rossz helyen landoltak a kölykök...

2020. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Ki írta, hogy neki vannak? NEKEM VAN IGÉNYEM AZ ÁLTALAM SZERETETT KUTYA KÖLYKEIRE!


Írtam: "Egy alom után ivartalanítanám a kutyákat, egy szuka kivételével!"


Miután lefialt, a kölyköket ivartalaníttatnám, csak egy szuka maradna(amennyiben van az alomban) ivaros, hogy esetleg a gyerekemnek is lehessen kutyája, a családi kutyánk vérvonalából, vagy esetleg nekem, mert 5x annyit élek, mint egy kutya. Szívesebben gondozom Fifikét, fifike gyerekét, fifike unokáját, fifike dédunokáját, mint egy rakás vadidegen kutyát.


Mi köze a szeretett állatunk kölykeihez való viszonynak a gyerekekhez való viszonyunkhoz? Bizony rohadt sok, írtam is, de valahogy nem megy át, amint az embernek lesz gyereke, a vérvonal felértékelődik, fifike kölyke nem egy vadidegen kutya lesz a szememben, mint itt írta valaki, hanem lesz egy kötelék, ami pluszt ad az állattartáshoz.


Ha lesz gyereked, akit szeretsz, ápolsz, nevelsz, akihez kötődsz és jó a kapcsolatotok, akkor nem fogod csak úgy random embereknek elajándékozni vagy eladni a kutyád kölykeit sem, mert megváltozik az értékrended!


Meg lehet nézni, milyen a kapcsolata tenyésztőknek a gyerekeikkel(többségnek nincs is gyereke), és milyen a kutyáikkal. Ott nincs ideális anya gyerek kapcsolat(ismerek pár ilyet sajnos), nem csoda, ha olyan könnyen válnak meg az általuk nevelt, szeretett kutyájuk által szült kölyköktől is.


Akinek gyereke van, és kötődik a gyerekéhez, az a kutyája kölykeihez is jobban fog kötődni, mert értékeli a vérvonalat, az anyaságot, az átélt időt a születéstől. Jobban fog a kölykökhöz kötődni, mind idegen állatokhoz, biztos nem fogja elajándékozni vagy eladni őket.


Ahogy a saját "kölykeidhez" állsz, úgy fogsz az általad szeretett állat kölykeihez is hozzáállni! Mind szent lesz, szeretnéd majd örökíteni fifike egy részét, hogy tovább éljen a kölykeiben, ezáltal pedig jobban kötődsz majd hozzá, mint idegen állatokhoz.


Mondtam azt is, hogy annakidején nem így gondoltam, minek Pamacsnak kiskutya, nekem elég, ha ő van, aztán Pamacs elpusztult 18 év után, és nagyon örülnék, ha nem kellett volna eltemetni mindenestül, hanem a kölykeiben egy része tovább élne és fenntartaná az emlékeim, mondhatnám, hogy nézd, úgy csinálja, mint Pamacs csinálta, pont olyan kajla, mint Pamacs volt, meg ilyesmi. Mióta anya lettem gondolom fontosnak a vérvonalat.

2020. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
17-es: Az elején Pamacs is idegen volt. És nehezen tudom elhinni, hogy 6 kutyára ugyanannyi figyelek jutna, mint 1-re.
2020. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%

Vajon azt tudják az emberek, hogy ha kölyke lesz a kutyának az nem az eredeti kutya klónozása? :D sokszor úgy érzem nem.

Neked van igazad kérdező, hatalmas pacsi, és kitartás!

2020. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

#17

Igen, meg Fifike és Pamacska diszpláziája, idegrendszeri defektjei, genetikai háttere is öröklődik, ha a kedves szaporító (te) azt gondolja a genetika valami úri huncutság. Aztán meg születnek a vak és süket, vagy életképtelen megnyomorított duplamerle kölykök (lásd pl mudik, borderek), vagy az 1 évesen járni nem tudó dp-s német juhászok.


Kérem szépen nézzen utána a hordozó, beteg és mentes kutyáknak, az öröklődésmeneteknek, és majd utána szórja a bolondságait ( :) ) a gyakorin, mert amíg ezek nincsennek meg csak önmagát égeti.

Köszönöm.

2020. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!