Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves kutyát hogy lehet...

13 éves kutyát hogy lehet rávenni arra, hogy hallgasson rám?

Figyelt kérdés

5 tagú családban a 13 éves tacsi palotakutya keverék kutyám mindenkire hallgat, csak rám nem. Ha valaki hívja boldogan szalad, hogyha valamiért rászólnak, akkor abbahagyja, amit csinál. Ellenben ha én hívom, olyan mintha teljesen siket lenne, rám se néz. Ha valamiért rászólok, akár a füle mellett is üvölthetek, akkor sem vesz rólam tudomást. Egyébként jól nevelt kutya, csak akkor ugat ha szükséges, szobatiszta, nagyon barátságos, és még az idegenekre is jobban hallgat, mint rám, csak sokszor a ház alá akar ásni, bemászik minden koszos büdös lyukba ahova befér.

Van valami módszer, vagy akármi, amivel rá tudom venni, hogy hallgasson rám, vagy ez már veszett ügy, és mindig segítséget kell kérnem, ha valami rosszat csinál?



2020. aug. 11. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Szoktad etetni? Simogatni? Kapcsolatot építeni vele? :) Ezeket díjazza ám a kutyus!
2020. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Kezeld úgy, mintha még nem tudna semmit. Kezdd el megtanítani neki az alapokat (először a nevét).
2020. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor csak időm van rá vele foglalkozom, most is itt van mellettem. Szinte csak én etetem a családban, szóval remélem nem ez a gond.
2020. aug. 11. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Idos kutyus mar (olyan mint ha a nagymamad/nagypapad lenne) ... szerintem eleg ha szeretgeted. Nem hinnem, hogy kedveli ha sokat nyaggatjak. Talan csak ennyi a baj.
2020. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 14 éves a kutyám, de ilyet még nem láttam, hogy mindenkire hallgat csak a gazdira nem. Tényleg vami felrement a kapcsolatotokban ha arra se figyel ha hívod. Ez mindig így volt?
2020. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Velem sosem volt olyan szó fogadó, mint a többiekkel, de régebben, ha hívtam legalább rám figyelt, de sokszor oda is jött. Ha rosszat csinált akkor is, csak akkor hallgatott rám, ha éppen kedve tartotta.

Az biztos, hogy a hallása jó, mert mindenki másra figyel, a látása viszont nem tökéletes, bár nem hiszem hogy ez bármit is befolyásol.

De pár éve fogadtuk örökbe, lehet hogy ez is befolyásolja.

2020. aug. 11. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!