Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet klikkerrel...

Hogyan lehet klikkerrel kutyát tanítani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2010. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Pl. Előszőr "megtanítod" neki, hogy a klikker hangja = jutalomfalat szóval jöjjön oda. A késöbbiekben már elég csak a klikker, és a hívó szó nem is kell. Legalábbis én így tudom elképzelni az alapján amit eddig láttam. Amúgy soha nem használtam.
2010. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%
Ráklikkelsz és kiderül.
2010. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Első lecke: tanuljunk meg gondolkodni. Ilyenkor (véletlenül) eszünkbe juthat, hogy beírjuk a keresőbe a klikker szót. Eredményeképp találunk egy klikker.hu oldalt részletes leírással.

Második lecke: olvassuk is el amit a képernyőn látunk...

2010. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nekem kölyök beaglem van, elkezdtem tanítani jutalomfalattal, aztán vettem egy klikkert. Klikkerrel sokkal gyorsabban ment, körülbelül 5-10 perc után már le tudtam ültetni. Én ebből a könyvből tanultam meg helyesen használni:

Monika Sinner- Kutyakiképzés klikkerrel

Ez a Fressnapfban körülbelül 1500 forint."


Ez volt a válaszom egy hasonló kérdésre.

Ha a kiskutya jót csinál, és megdícséred (okos, ügyes, jó kutya), a dícséreted sosem hangzik teljesen ugyanúgy, így nem tudja teljesen összekötni például azzal, ha kap utána egy jutalomfalatot. A klikkernek viszont mindig ugyanolyan a hangja,és a kutya megtanulja, hogy ezt a hangot csak megfelelő viselkedés után hallja, és ráadásul jutalomfalatot kap utána.

Szerintem érdemes megpróbálni, és a könyv is jó, amit feljebb írtam.

2010. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:36


Azért ideális esetben a klikkert nem behíváshoz használju, hanem tanításhoz, de a sípot pl. ugyanezzel a módszerrel lehet behívásra használni.

2010. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom még Vámosi-Nagy Nóra Klikk! Ahogy kutyák szeretnek tanulni c. könyvét

[link]

2010. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!