Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok segíteni barátom...

Hogyan tudok segíteni barátom kutyájàn?

Figyelt kérdés

Sajnos nekünk nem lehet, mert a szüleim nem engedik! De baratomnak van egy kicsi keverék kutyája akit nagyon szeretek, sokszor megyek át hozzá es sokszor játszunk. Nagyon megkedveltem, de most biztos, hogy beteg, mert kedvtelen, levert, még ha szolok hozzá alig reagál, a házból bem jön ki, nem ugat és mig ott voltam nem tudtam kicsalogatni sem finom falattal. Barátom azt mondja több mint 10 éves, öreg már.

Szoltam anyunak, hogy beteg pindur. Ő azt monta allatorvoshoz kell vinni, de nem akarják el vinni, mert egyszer volt beoltva veszettség ellen es felnek a büntetéstől.

En tehetek e valamit érte? Anyu el viheti e a kutyát?

Biztos hogy kapnak büntetést, mert ha nem akkor lehet elvinnék allatorvoshoz.

Nem akarok rosszat a baratomnak, de azt sem szeretném hogy beteg legyen pindur. Ha már nem lehet kutyám legalabb pindurral tudjak jatszani.

Segítsetek legyszi



2020. aug. 15. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon beteg, akkor az eutanázia a legjobb megoldás.
2020. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Mondd meg a baratodnak, hogy nem fogjak oket megbuntetni, csak potolniuk kell az elmaradt oltast ha jobban lesz a kutya. Egy kistestu raadasul tizevesen meg nem olyan oreg, kar lenne emiatt temetni.


Valamint add at a szuleinek a gratulaciomat a magas kutyatartasi kulturajukhoz.

2020. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A dokik nem büntetnek senkit és feljelentgetni sem szoktak, vigyétek minél előbb orvoshoz, de készüljetek, hogy esélyes, hogy nem úszátok meg 10 ezer alatt a kezelését.
2020. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek. Viszont chipet és a veszettségi oltást majd beadatják, ha meggyógyul a kutya.
2020. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyant nem hallottam, hogy bárkit megbüntettek volna elmaradt oltásért. Ha megharapna valakit, na akkor lehet, úgyhogy tényleg el kell vinni állatorvoshoz, és az előttem szólókhoz hasonlóan szerintem is diagnosztika és gyógyulás után chip+kombinált oltást fog kapni.
2020. aug. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Visszamenoleg nem buntetnek ... nem indokolt a felelem ... viszont lehet, hogy most orvosi segitsegre van szukseg ... meg csak 10 eves, optimalisan meg siman vannak benne evek (3-6 is lehet) ... azert az meg nem keves ... nezessetek meg egy dokival, ahogy mondani szokas: "artani nem hasznal"
2020. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azzal tudnál segíteni a barátod kutyáján, ha elvinnéd onnan a kutyát és normális helyre, normális emberek mellé kerülne! Ha még az oltásokon is spórolnak, sőt még a beteg, szenvedő kutyán is spórolnak, milyen elhanyagolt lehet szerencsétlen kutya...
2020. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!