Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba milyen kutyát érdemes...

Lakásba milyen kutyát érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, már vagy 5000 ilyen kérdés van, de szeretnék egy személyre szabottabb kérdést feltenni ezzel kapcsolatban.

A párommal élek egy kisebb lakásban és nagyon szeretnék egy kutyust. Inkább a közepes-nagyobb testű kutyákat preferálom. A sétáltatást reggel, délután és este tudnám megoldani, mert délelőtt sulizom. Olyan kutyust keresek, akinek nincs nagy temperamentuma, nyugodt és “lustább” fajta.

Szerintetek milyen kutyában lenne érdemes gondolkodnunk?


2020. aug. 16. 02:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Pincsi? Ismerek olyat aki tacskó de szerintem az eléggé sok kárt csinál
2020. aug. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Plüsst :D
2020. aug. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Bullmasztif, francia bulldog, angol bulldog.
2020. aug. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Anyósomék ugyan kertesházban laknak, de a kutyájuk (francia bulldog) csak akkor szeret kint lenni, ha a gazdik is kint vannak. Igazi kanapé kutya.
2020. aug. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez attól is függ hány óra foglalkozás lenne vele.

Sokat számit.

2020. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk bent palotapincsink van. Nagyon szeret bent :)
2020. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egy mentett border collie keverékem van lakásban, kisebb, mint a fajtatiszták, de én nem lusta kutyát kerestem, mert a szabadidőmet szeretem aktívan tölteni, és ebben egy lusta kutya nem lenne partner, szóval attól, hogy lakásban élek, én azért nem vagyok otthonülő típus, csak a kertes házak drágák, viszont kirándulni szeretek, kocogni szoktam, és ezekben a kutyám remek partner, és otthon is nyugodt, mert megkapja a szükséges foglalkozást. Szóval akár egy aktív kutya is jó lakásba, ha a gazdi aktív. :-)

No, de ha ti nem vagytok aktívak, akkor viszont olyan kutya kell, aki szintén nem igényli az aktív időtöltést. A bulldogokat én is tudom ajánlani, a környékbeli bulldogosok kutyái jóval kevésbé aktívak, mint mi az én kutyámmal. Van egy bicegő járású srác, gondolom, valami sérülése lehetett, neki angol bulldogja van, hát nem egy sprinter az a kutya, nagyon komótos a járása a kutyusnak, tökéletesen passzolnak a gazdival, azt a kutyát nem lehet elveszíteni, nem szalad el.

De akár egy idősebb mentett kutya is jó választás lehet, az idősebb kutyák az életkoruk miatt már kevésbé aktívak, és egy mentett idős kutya nagyon boldog tud lenni, ha megszépítitek a hátralévő életét és nem a menhelyen kell meghalnia gazdi nélkül.

2020. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Akarmilyen kutyan gondolkodhattok ... HA!!! ... amikor hazaertek egybol leviszitek egy ertelmes setara ... es amugy is amikor ha tehetitek leviszitek setalni ... minden kutya orul ha setalhat.
2020. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"minden kutya orul ha setalhat." - Igen és nem. :-D

Az én kutyám utál elázni, igazi kisasszony, úgy, hogy kóbor kutya volt, utcáról került az idihez.

Egyszer szakadó esőben indultam le vele, hogy sétálunk, nagyon lelkes volt a hám felvételekor, amikor kiléptünk az ajtón, alig várta, hogy bezárjam a lakásajtót, szaladt a lifthez, majd lent a bejárati ajtóhoz... Aztán amikor kinyotottam az épület ajtaját, kiléptünk, és rádöbbent, hogy szakad az eső, azzal a lendülettel fordult vissza. :-D

2020. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy havanese-m van meg egy Soft coated wheaten terrierem van(közepes testű 17 kg)


Nálunk átlagban napi 3 séta van.


Az egyik mindig hosszabb 1-1,5 óra vagy több,időjárás függő.


De van mikor heti 2x tudom őket kivinni a parkba nagyobb rohangálásra. Ilyenkor viszont bent a lakásban igényli mindkettő a plusz foglalkozást.

Azt látod a kutyán,hogy unatkozik,járkál,dobálja a játékait stb.


Nekem egyik nap sem egyforma igazán.

Meg van,hogy a wheatennel egész hétvégén a duna parton vagyok,meg viszem a futtatóra.


Agyilag is fárasztom hetente 2x kb.


Itthon is játszunk.


Most hogy meleg van konkrétan nem tudom őket annyit mozgatni mint szeretném,mert nem bírják,nyilván hogy túlhevüljenek nincs értelme.


Van hogy kapnak rágókát amivel 1-2 órára le vannak foglalva este.


Igazából a hava 9 éves remekül hozzá szokott ehhez, a wheaten 8 hónapos ő is hozzá szokott .Majd ha jönnek a hűvösebb idők akkor többet tudok velük kint lenni,jobban fogják bírni.


Fajtát nehéz lenne mondani, bulldogok bár lustábbak,eléggé betegesek szóval én őket ezért nem ajánlom.

Közepes testűek meg átlagban az aktívabb,pörgősebb méret közé tartoznak


Talán egy 2-3 éves nyugodt menhelyi kutyus lenne jó választás. Ott látják,hogy alacsony energia szintű-e vagy sem.


Fajtáknál egyede is válogatja melyik milyen habitusú.

Én wheatenem elég nyugodt lakásban.Ő kint pörög. De kolléganőmnél van az alom tesója,ő eléggé pörgős...

2020. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!