Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy foxi és egy...

Szerintetek egy foxi és egy puli hogy jönne ki?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiú ivartalanított foxim, mentett.

Egyik ismerősünk befogadott egy vemhes pulit, és mi elhozunk majd egy lány kölyköt.



A foxim amióta itt van (tavaly szeptember) egyedül van, pl. viszont amikor sétálünk és oda szeretne menni más kutyákhoz, nem morog, néha még játszana is. Viszont az előző otthonából azért vitték el, mert a testvére folyton marakodott vele, és ő nyert (tehát ő az erősebbik).



Egyszer amikor sétáltunk, még nem messze jártunk, és találtam egy kiskutyát az árokban egy erdőben. Mivel nem tudott kijönni, hazaszaladtam egy takaróért, hogy azzal kivegyem. Hazavittem, de a foximat nem igazán érdekelte. Tehát nem morgott rá, nem akarta elzavarni, szóval szerintem az új kutyánkkal sem veszne össze, mivel nem felnőttkorában hoznánk.

(A kiskutyának azóta van otthona, jó nagyra nőtt)


Viszont van 3 cicánk, 1 felnőtt, és 2 menhelyes 5 hónap körüli kölyök, testvérek. Őket mindig kergeti (nem azért, hogy megegye), játszani akar velük (pl. a cica hasrafekszik, ő meg az orrával birizgálja:D). A cicák nem félnek tőle. Még együtt is alszanak.


Viszont a kutyám nagyon irigy. Ha leguggolok a cicákhoz, ő egyből jön, és befekszik a kezem alá, vagy ráül a macskákra... Ezt szeretném majd még kinevelni belőle, hogy ne legyen ilyen féltékeny majd az új kutyára.



Szerintetek lesz baj? Ha a puli is felnő, összeférnek? Vagy nagyon eltérő a természetük?



2020. aug. 18. 06:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de ennyi állat mellé nem hiszem hogy kell az még neked.

Valszeg ha felnő akkor rivalizálás lesz.

Milyen kutyust mentettél?.

2020. aug. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szia! Az én foxim 7 éves volt amikor kapott először egy cicát hogy jobb kedve legyen. Majd csatlakozott egy 3 hónapos puli is a bandához. Nagyon jól el voltak sokat játszottak együtt, nem volt gond velük.


[link]

2020. aug. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Még mindig nem megy ez nekem.

2020. aug. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2020. aug. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Csodás párosítás lesz... A körülöttem élő szomszédokban 2 rohadék kis dög van, akiknek egész nap, és egész éjjel be nem áll a pofája. Az egyik foxi, a másik egy puli. Már a hajamat tépem tőlük, a puli utálatos csipogó, vinnyogó hangjától meg aztán különösen.


Mondom ezt úgy, hogy imádom a kutyákat, és nekem is van.

2020. aug. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kicsit sokan vagytok már ott.... egyébként menhelyen is úgy szokták, hogy előszőr össze ismertetik a kutyákat, pont ezért, hogy ne talàlomra vigyék haza. Lehet nektek sem ártana előszőr így tenni, nem véletlenül alakult ki ez a gyakorlat. De továbbra is azt mondom, próbálj ,ás hobbi/gyűjtőszenvedély után nézni, ne szerencsétlen állatokat halmozd. Ez így nem egészséges.
2020. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy a puli rohadt ugatós meg az energia szintje is nagy bár azt gondolom a foxi mellett megszoktad. Nekünk nagyon jól kijön a macskákkal de ugyanígy kiskutya ként jött úgyhogy egymáshoz szoktak, ha hagyod a kutyádnak hogy ő tanítsa be és nem szólsz rá mindenért (nem érezted vele hogy a kicsi a minden meg az új ő meg a régi) nem lesz vele gond. Persze ne hagyj rá mindent de próbáld nem sokat babusgatni előtte. Egyébként meg ha macskázol és odamegy ha elzavarod elmegy? Mert nálunk is ilyen irígy de ha rászólok akkor tudok macskázni, utána meg persze megyek hozzá is nehogy kiakadjon. Tartani kell az egyensúlyt köztük.
2020. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, ha rászólok, elmegy.


Nagy tanyán lakunk, vannak lovak, tehenek, birkák.

2020. aug. 18. 08:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákkal nem lesz baj. Ha veled se (azaz, tudsz parancsolni nekik), akkor nyugodtan. Jellemzően csak a nevelés hiányával lehet elrontani a legtöbb kutyát, ha mindent rájuk hagynak.
2020. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy eséllyel nem lesz probléma, de ez rajtad is múlik, ha kielégíted a kutyák szellemi és fizikai igényeit(+lefektetsz pár szabált, amit következetesen be is tartatsz), nem fogják majd egymást nyüstölni és nem lesz bunyó.

Az alomból pedig érdemes nem a legdominánsabb kölyköt elhozni, aki folyton kezdeményezi a birkózást (és aki valószínűleg a leghamarabb fog hozzátok rohanni)stb. Azt is vedd figyelembe, hogy a leendő kutyának csak a fele lesz biztosan puli, ha az apa tacskó, roti, agár vagy valamilyen terület örző kutya, a kölyök természete nagyban el tud térni a puliétól.


A kutyádat pedig érdemes lenne összeengedni más kutyával, úgy pontosabb képet kaphatsz, hogy hogyan is viselkedne, mint eddig, hogy csak pórázról, tisztes távolságra látott kutyát.


(menhelyeken pedig bevett szokás a vemhes kutyákat is ivartalanítani, ahol segítek is volt már jópár ilyen, probléma nélkül felépült belőle az összes)

2020. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!