Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat meg tudom tanítani...

A kutyámat meg tudom tanítani arra hogy ne ijedjen meg a dörgésektől ?

Figyelt kérdés

Van 2 Havanese kutyánk, az egyik egyáltalán nem ijed meg a dörgésektől/vihartól, viszont a másik nagyon megijed tőlük.

Mindig nagyon rosszul esik ahogyan remeg szegényke, mindig nyugtatom őt, viszont szeretném őt segíteni abban hogy legyőzze ezen félelmét (már ha ez lehetséges)

Milyen módszereket javasoltok amik beváltak, ha vannak erre módszerek ?



2020. aug. 18. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Hát, először is már ott elcseszted, hogy nyugtatod őt olyankor. Ezzel ezt mondod neki, hogy "gyere, bújj ide hozzám, majd én megvédelek, mert bizony van mitől félned!". Biztos hallottad már, hogy következetesen kell nevelni, és tanítani. Nekem minden kutyám úgy tanulta meg, hogy sem a dörgéstől, sem a tűzijátéktól nem kell félni, hogy amikor ezek vannak, én halálos nyugalomban teszem tovább a dolgomat, és úgy teszek, mintha épp nem történne semmi. Nem babusgatok, nem gügyörészek olyankor. Az egyik kutyám annyira félt, hogy az asztal alatt remegve kuporgott az első szilveszterén. A másodikon ahogy a kanapén heverészve olvasgattam, mellém bújt, nem babusgattam, csak hagytam, hogy mellettem legyen. Most már csak amolyan izgatott, de érdeklődő járkálás van a házban a szilveszteri durrogásnál, a dörgés villámlás már nem is érdekli, pedig attól is félt. Ilyen téren eddig ő a legproblémásabb kutyám.
2020. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Esetleg felhangosítani a tv-t, hogy kevésbé figyeljen fel rá, illetve ahogy az első is írta próbálj nyugodtan, természetesen viselkedni, ne babusgasd.

Viszont én úgy tapasztaltam, hogy ez sokszor csak enyhíthető, de nem szüntethető meg. Ha érzékenyebb, nem olyan stabil az idegrendszere, akkor sajnos ez benne van.

2020. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nos, az a két ember, aki lehúzta az első válaszomat, írjon már valamit, ne csak osztályozzon! Kíváncsian várom milyen okossággal álltok elő. Kérdező, ez rád is vonatkozik, ha nem tudod elviselni a kritikát, akkor ne kérdezz, és ne pontozd le azt, aki segíteni próbál!
2020. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ok, rendben, köszönöm mindenkitől.

amúgy #1 a szádra figyeljél, please ne káromkodj !

2020. aug. 18. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyémet nem érdeklik az ilyen zajok, valahogy érzi, hogy nem kell tartania tőle, mert elég messze van. Mondjuk én a hozzám kerülésekor az első zajos éjszakán megalapoztam ezt egy pár virslivel, amit éhező szemekkel kinézett a tányéromról, a zajra oda sem figyelve, szóval azóta is édesdeden pihen az ablak alatt is akár, ha tűzijáték vagy vihar van odakint.

Amúgy sokszor hallom az Adaptil reklámját rádióban, meg olvasom kutyás cikkeknél, ami többek között ilyenekre is van. Azt próbáltad?

2020. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!