Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor kell egy nap a...

Hányszor kell egy nap a felnőtt kutyának enni adni?

Figyelt kérdés

Én napi egyszer etetem, viszont nagyon sok helyen látom, hogy napi kétszer eszik a kutya. Miért?

Én a (táp szerint előírt) adagját odaadom neki a nagy délutáni séta után, és ennyi. Akik kétszer etetnek, azoktól kérdem. Ezt a napi adagot megfelezitek? És úgy reggel és este? Miért jó, ha két felé osztom a kajáját?

Én kutyusom abszolút nem kövér és sovány. Tökéletes a testsúlya. Nagyon izmos! (Sokat mozgunk.)

Ezért érdekel, ha napi kettőre váltanánk, mivel lennénk előrébb?


máj. 7. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Kevésbé terhelődik a gyomor, ha a napi adag 2 részre van osztva. Így a kutya kevesebb eséllyel kap gyomor- és bélcsavarodást. Főként nagytestű kutyáknál ajánlott emiatt.
máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Száraztápnál inkább 2x, mert ha egyben adod és a kutya ráiszik, megduzzad és esélyes a gyomorcsavarodás.

Hússal etetve napi 1x.

máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
#1 kistestű kutyáknál is a napi 2 az ajánlott, mert gyors az anyagcseréjük és kicsi a gyomruk.
máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Napi 1-2x, kutya méretétől és igényétől függően. A nagyon kistestű kutyákat (pl csivava, yorki) minimum napi 2x kell etetni, mert gyors az anyagcseréjük és könnyen leesik a vércukruk. Idősebb (10+) kutyáknál én azt tapasztalom, hogy mindegyik igényli a napi 2x etetést, előtte hiába ettek csak napi 1x, önszántukból. Lassan 16 éves kutyám baromi válogatós volt, mostanra viszont mindent is megeszik és mindig várja a reggelit, holott anno még a jutalomfalatot se kérte napközben.


Másik 2 kutyám (4-5 évesek) közül egyik nem hajlandó reggel enni. Hiába kínálom meg, nem kéri, ott hagyja. Ő így csak napi 1x kap enni, este. Sosem volt tőle baja. Arra kell figyelni, hogy evés után sose rohangáljon, hanem pihenjen. Enyémek vacsi után maguktól kifekszenek 2 órára úgyhogy ezzel nincsen gond. A másik kutyám ellenben szerintem megölne, ha kimaradna a reggeli, ő ennyire igényli :D


Szóval szerintem döntsön a kutya. Ki kell tapasztalni.


Nálam mindegyik kistestű (5-6-9 kilósak), szerintem jobb a napi 2 etetés, kutyás ismerőseim is 2x etetnek (mindenféle méretű kutya van közöttük), de hát ha nem kéri, akkor nem tudok mit csinálni :D

máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Száraztáppal etetek, naponta egyszer eszik a kutyám.
máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Száraz táppal etetek, a napi adagot ketté osztva.

Ezzel úgy voltam mindig is, hogy én is tudok annyit zabálni reggel, hogy kibírjam másnap reggelig, de ez nem túl egészséges (orvosok szerint) és utána órákig meg sem tudnék mozdulni.

Na a kutya szervezete is hasonló az emberéhez, és ugyan azt a hatást éred el vele. Megeszi a 380g tápot aztán egész délelőtt fekszik. Vagy megkapja a felét és délelőtt aktív, azaz fut, játszik, ás, amit akar.

A vizslákat abszolút nem ajánlott 1x etetni, mert túl kajlák és gyakori betegség náluk a gyomor csavarodás. Ami nagyon fáj a kutyának, az orvosi számla meg nagyon fáj a gazdinak.

máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 abigel0000 ***** válasza:
59%
Nekem komondorom van, nagy testű állat. Minde nap kap este egy kiló farhátat neki ez így egészséges és jó!
máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!