Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért habzik a kolyokkutyam orra?

Miért habzik a kolyokkutyam orra?

Figyelt kérdés

Negy hónapos kutyám orra ket oldalt habzik. Hiába torlom le neki, visszajön a habzás par percen belül.


Van okom aggódni?

Nem szeretnek egybol állatorvoshoz futni, mert szerencsere mas tünete nincs.


Valaki tapasztalt ilyet? Oka?



#Orrhabzás
2020. aug. 18. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én felhívnám az állatorvost. Ha nem vagy biztos, ott a telefon. Szerintem nem normális dolog, hogy hab jön ki az orrán. Lehet, hogy a szája is habzik, és az igen súlyos tünet.
2020. aug. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A szája nem habzik.

Setaltatas közben lettem ra figyelmes. Az orra ket oldalán a nyilasbol jott a hab, ilyen feher sűrű hab.

Mikor hazaertunk is ugyanúgy habzott.

Most szerencsere semmi jele. Neztem azota tobbszor is. De nagyon nem tudok mire gondolni. Allatorvost egy kerdes erejéig se szivesen akarnam zargatni,amig komolyabb tünet nincs,mert eleg flegma.

2020. aug. 18. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Pedig ezzel orvoshoz kellene vinni.
2020. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Előfordulhat allergia is.

Jegyezd fel, hogy éppen milyen növények virágoznak, milyen pollen van a levegőben. Ezeket meg lehet tudni a netről. Hátha látsz valami összefüggést. Ha esetleg megszűnik és jövőre megint előjön, akkor valószínű az allergia.

2020. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom! Hatalmas fűben ugrandozott. Elvittem a közeli rétre ma. Lehet igazad lesz, valamire allergiás lehetett. Koszonom a tippet a jegyzetelesről.

De jovo heten ugy is készültem állatorvoshoz,mert állandóan púposít es most még ez a habzás is párosult hozza.

2020. aug. 18. 18:34
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Szegény kutya, a púposítás is elég rossz jel. Remélem, nem lesz semmi baja.
2020. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de ha esetleg a kutyad evett valami mergezot, es te csak jovoheten szandekozod orvoshoz vinni, azt ugye tudod, hogy keso lesz? Akkor nagyon banni fogod, hogy ennyit nem tettel meg erte.
2020. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
A habzó orr egyáltalán nem egy szokványos tünet, egy apróság, ami gyakran előfordul kutyáknál. Hívd fel az orvost, az tök mindegy, hogy flegma, a lényeg, hogy mondja meg, hogy mennyire súlyos ez a tünet, kell-e orvosi ellátás, mert ő a szakember, nem a gyakorikérdések lelkes válaszadói. Sosem értettem azokat, akik egy szakembert a stílusa alapján ítélnek meg, nem a barátod, nem kell, hogy kellemesen csevegjetek, az egyetlen, ami lényeges, hogy szakmailag tud-e releváns, hasznos információval szolgálni. Ha meg nem tetszik a stílusa hívj fel más rendelőt, 8-ig még sokan nyitva vannak, az is tök mindegy, hogy kivel beszélsz, az a fontos, hogy biztosan tudd, hogy mi baja lehet a kutyának.
2020. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha más tünete is van, akkor szerintem holnap vidd el, semmiképp se várj vele jövő hétig.

Az rohadtul nem jó jel, ha púposít.

Nem is láttam még kutyát ilyet csinálni.

2020. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eleg késve válaszolok a hosszu hetvege miatt,de nem tuntem el. Vegul aznap felhívtam a dokit es elvihettem hozza másnap.

Azt mondta, az orra a meleg miatt habzik, nem kell izgulnom.

A pupositast mar mondtam neki az elso parvo oltáskor,de azt mondta akkor nem kell vele foglakozni, majd elhagyja... akkor sem nyugtatott meg,éreztem,hogy ez eleg furi dolog es nem biztos,hogy elhagyja csak ugy...teszem hozza, nem egy szimpatikus doki, akitől szivesen mer az ember kérdezni.

Most arra gyanít,hogy bélproblemai vannak. Vinnem kell hozza majd vissza.

Koszonom a kommenteket!

2020. aug. 24. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!