Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehetne mérni a kutyák...

Nem lehetne mérni a kutyák hangját, és az extrán hangosakat úgy engedélyezni, hogy nagy legyen a telek, meglegyen a távolság a hang miatt? Pl lakóház ablaktól, vagy járdától.

Figyelt kérdés
Némelyik kutya úgy ráordít a babakocsiban alvó kicsire, hogy az már minden határon túlmegy. Túl közel van a járda a kerítéshez, kellene egy sáv ahová nem jöhet ki az ilyen kutya. A mi kutyánk hangja normális pl, de van néhány ami sokkal hangosabb.

2020. aug. 19. 10:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Kampányolj az önkormányzatnál hogy csináljanak megfelelő járdát, fejlesszenek az utcátokon. Erről már aztán végképp nem a kutyák tehetnek hogy szar környéken élsz.
2020. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Értem én és nekem sem szimpatikus a kérdező hozzáállása, de közvetve mégis az a baj, hogy a kutyákkal nincs eleget foglalkozva, nem érik őket új ingerek, ezért teljesen hétköznapi dolgokat is ugatnak.

Juhászkutyáim vannak, teritoriálisak, ha valami ismeretlen BEJÖN a kertbe (általában sün vagy macska), akkor azonnal jelezik is, de nem eszeveszetten ugatják, vakkantanak kettőt, és az "útját állják" ha nem fut el a betolakodó (a macska általában el szokott, a süni nem), én kimegyek, megmondom nekik, hogy hagyják békén és ennyi, nem zavarjuk állandó jelleggel a szomszédokat. Elég sokan járnak kutyával, gyerekkel az utcánkban, önkéntelenül is hozzászocializálódtak, eszükbe se jut ilyeneket ugatni, tudják, hogy tőlük nem kell védeni a területet. Ugyanígy, ha valaki hosszabb ideig megáll a kapuban, azt is jelzik, és amíg én nem engedem be az illetőt, addig készenlétben vannak, úgy gondolom ez az elvárható viselkedés egy házőrző kutyától, nem az, hogy mindent megugat.

Ettől függetlenül mondom, egyáltalán nem tartom jónak a kérdező javaslatát sem, mert nem reális megoldás, amit javasol, de ugyanígy antipatikus az is, aki élből elkezdi támadni a kisgyerekeseket, egyrészt mert ezzel csak jó alapot szolgáltatnak az amúgy is meglévő gyerekes-kutyás ellentétre, másrészt meg nagyon károsnak tartom azt a mentalitást, hogy ha a gyerek üvölthet, akkor a kutya is. Nem, a gyereket, a kutyát is meg kell nevelni, egyik se ordítson indokolatlanul, nekem ez a véleményem.

2020. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Persze, majd mindenkinek korlátozzák a jogait a magánterületén, mert te arra tologatod a babakocsit.


Irigyellek, hogy ennyi időd van gyerek mellett baromságokkal foglalkozni.

2020. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Te beméretted màr a kölyköd ordítàsàt???
2020. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem azokat az embereket, akik ennyire másokkal foglalkoztak mindig. Képtelenek az együttélésre, az, hogy a gyereke fejhangon üvölt, azt mindenki köteles tűrni, de mások már ne hangoskodjanak. Azt nem értem, hogy az ilyen miért nem vesz magának valahol egy tanyát és költözik ki a francba. Majd x utca alkalmazkodjon hozzá, plusz szélesítsék ki miatta a járdàt, zárják el a kutyákat stb. 🤔
2020. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Te most komolyan meg akarod mondani, hogy más kutyája a saját magánterületén hol tartózkodhat? Ez elég kemény. A gyerek is ordít, mégsem tiltják meg, hogy kimenj vele az utcára. Néha úgy érzem jobb lenne a várost ilyen körzetekre osztani, az egyikből mondjuk a kutyások lennének kitiltva, a másikból a gyerekek, a harmadikból a vasárnap flexelők, és így tovább. Nyilván nem megoldható, de hihetelen, hogy az emberek mennyire azt hiszik, hogy körülöttük forog a minden.

Mindenestre a kérdésedre a választ megkaptad, rajtad kívül senki szerint sem kéne ilyen törvény. Ez van, kemény az élet, a kutyák ugatnak. Tologasd máshol a babucikát.

2020. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ma a buszon mellettem sírt a kisgyerek, de nagyon hangosan, még sem szóltam semmit, mert tudom, hogy ő így tud kommunikálni.

A kutya ugat, ő így kommunikál. Neveléssel lehet csökkenteni, de teljesen néma sosem lesz. Nálunk falun is majdnem minden háznál van kutya, sőt 2-3 házanként kakasok is vannak, amik egész nap kukorékolnak, mégsem volt, még miattuk felháborodva senki. Ha valaki azért rohangálna az önkormányzathoz, vagy tenne feljelentést, mert ugat a kutya, akkor valószínűleg kiröhögnék.

Jó néha tényleg lehet kellemetlen, hogy a nagytestű kutya ott ugat a kerítésnél, de tudod, hogy ott van nagykutya, nem mész arra.

Gondolom te sem vagy néma, a gyereked is sír, néha a telketeken flexeltek, fúrtok, faragtok, ugat a kutyátok, mégsem zár el titeket senki a közösségtől, mert hangosak is tudtok lenni.

Ha tudjátok, hogy arra van nagykutya nem kell arra menni, vagy ne közvetlen a kerítés mellet menjetek. Gondolom a kocsiút, és a járda között van füves rész. Az is közterület, arra is rálehet menni, nem kell a kocsiút közepén sétálnotok.

2020. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Na megint azt hiszi egy kismama,h korulotte forog a vilag...
2020. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%

Valahol egyetértek a kérdezővel, csak rosszul tette fel a kérdést. Tényleg nagyon zavaró ha egy kutya az 1m széles járdán a járdától 5cm-re ugatt mint a veszedelem. Értem én, hogy így kommunikál, de nagyon nem kellemes. Akár gyerekkel akár gyerek nélkül. Amit nem értek, hogy pl. az, hogy mikor nyírok füvet meg mikor flexezek szabályozva van, de a szomszéd kutyája 365n/24h-ban ordít állandóan. És nem lehet vele semmit tenni. A hangereje nagyobb mint a flexemé (lemértem). Flexezni nems zabad a kutya ugathat. Na ezért van rengeteg olyan ember aki utálja a kutyákat. Panelben is laktunk ott is volt 2-3 kutya amelyik 365/24-ben nyomta ha kell ha nem. Igen is szabályozni kéne, hogyha én nem flexelhetek (ami halkabb mint a szomszéd kutyája) akkor a szomszéd nevelje meg/fárassza le/foglalkozzon a kutyájával. Kettő szintén jó lenne ha az utcai kerítéshez nem mehetne közel a kutya. Főleg ahol keskeny a járda.

Egyébként ugyanez vonatkozik a kérdező kölykére is. Nem hiszem, hogy normális egy 0-24-ben ordító kölyök. De az "milyen cuki mán, hogy így ordít". Meg ha tudja, hogy a kölyke ordít ne vigye tömegbe, buszra, étterembe. Na az a halálom az étteremben 1000dB-vel ordító unatkozó gyerek. Aztán ha meg kicsit nagyobb lesz ott rohangál a pincér lábánál hátha az pofára esik. De a (nagyon nem tisztelt) kérdező kib*-ott kölyke is ilyen lesz, mert neki jogai vannak.

Rendet kéne tenni a fejekben:

ha nem múszáj nem csinálunk zajt, sem a fűnyíróval, sem a flexxel, sem a kutyával sem a kölyökkel /főleg nem éjszaka, meg hétvégén pihenő időben/

ha a kölyköt/kutyát nem tudjuk/nem akarjuk megnevelni akkor tegyük olyan helyre ahol kevesebb embert zavar.

ha ezeket nem tudjuk betartani akkor viseljük a következményeit (pl. pénzbírság, vagy két k*nagy pofon a szomszédtól).

2020. aug. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19: Ennyi! :DDDD
2020. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!