Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a belga...

Mi a véleményetek a belga juhász fajtáról?

Figyelt kérdés
Nem tervezek kutyát vásárolni. Nagyon intelligens kutyának tűnik. Kíváncsi lennék a természetére, a taníthatóságára, hogy mennyire beteges stb. A német juhászoknál úgy tudom idősebb korban a lábuk gyakran rohadni kezd (megbetegedik), bocs ha rossz szavakat használok. Van a belga juhászoknál valami ilyesmi? Meg úgy egyébként minden véleményre és tapasztalatra kíváncsi lennék :)

#német #fajta #juhász #belga #Fajtajellemzők
2020. aug. 19. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

"idősebb korban a lábuk gyakran rohadni kezd"

?????

2020. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen rossz szavakat használsz. Először is, most akkor tervezel vagy nem? Vagy menhelyről/szomszédtól szeretnél? Másodszor:nincs olyan, hogy rohadni kezd egy kutya làba. Vagy fogalmazz normálisan vagy ne írj ki kérdèst. Először talán ezt fejleszd, azután akarj kutyát, főleg, hogy őt is tanítani kell.
2020. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát b.szki...

3 kutyám van. Egy tizenéves németjuhász, egy 8 éves németjuhász és egy 4 éves belga juhász. Egyiknek sem rohad a lába.


Az előző németjuhászomat nem műthető daganat miatt altatták el 13 évesen, neki sem rohadt a lába.


Ha pedig a diszpláziára gondolsz, az nem a láb, de olyanunk sem volt, mert sosem sajnáltam a pénzt arra, hogy jó tenyésztőt válasszak.


Nekem egyik sem beteges, baromi gyorsan tanulnak, van igényük a folyamatos tanulásra és a mozgásra is.


Egyik kutyafajtát sem ajánlom olyasvalakinek, aki az alapvető fogalmakkal sincs tisztában.

2020. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem, leszögeztem hogy nem akarok kutyát, csak érdekelt volna a fajta.

Azért írtam hogy, rohad, mert felénk így mondták. 3 szomszédunknak is ilyen német juhásza volt, hogy a lába végei idős korban kisebesedtek, folyton fertőtleníteni kellett, és fájt is nekik. Én sem a rohadást találtam jó szónak, ezért írtam ezt, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni, mivel a betegség pontos nevét nem tudom, viszont felénk az állatorvos ismerőseim is ezt mondták a németjuhászra, hogy idősebb korukban 'rohad a lábuk'. Adjon isten hogy ne legyen semmi bajuk, de én így tudtam.

Több kutyám is volt, mindegyik jól nevelt, 10-15 évig éltek. Nem vagyok barom, mert nem ismerek 1 betegséget a sok közül.


Basszus itt mindenki úgy ugrik neki az embernek, hogy nem ismeri a másikat :D


Lehet hogy a környékemen sok a sok lábbajos német juhász szaporítótól volt, ezt sem tudom, de ha nincs általában ilyen probléma, spongyát rá.


Külön a belga juhászról tudna valaki mondani véleményt, aki kevésbé vehemens?

2020. aug. 19. 19:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"3 szomszédunknak is ilyen német juhásza volt, hogy a lába végei idős korban kisebesedtek, folyton fertőtleníteni kellett, és fájt is nekik. "


Ha a hátsó tappancsuk sebesedett ki, annak általában a gerinc betegsége miatt lehetett. Cauda equina a betegség neve. A földön húzza a beteg kutya a lábfejét lépéskor.

Aki odafigyel a kutyájára, már jóval korábban észreveszi a tüneteket .

2020. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5ös!

Köszönöm szépen :)

2020. aug. 19. 20:14
 7/15 anonim ***** válasza:
A belgából pontosan melyik fajta érdekel?
2020. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Melyik belga érdekel? Csak mert elég nagy a különbség egy malinois vagy tervueren között.
2020. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A malinois érdekelne :)
2020. aug. 20. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Domináns, magas agresszió szintű, magas ösztönszintű és energiaszintű, kemény kutya. Egy jó mali kifejezetten csak munkakutyának alkalmas, rendszeres őv mellett. A legkevésbé sem kezdőnek való! Tapasztalatlan gazda mellett közveszélyes!
2020. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!