Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz attól baja a kutyámnak,...

Lesz attól baja a kutyámnak, ha le nyelte a darázs fullánk részét? Már jelentkeznie kellett volna a tüneteknek azonnal, vagy 1-2 óra elteltével?

Figyelt kérdés
Ez kb 6 órája volt. Arra lettem figyelmes, hogy harapott valamire és láttam, hogy darázs volt, kiköpte, utána a nagyon nyalogatta a száját, és ki dugdosta a nyelvét. Azonnal rohantam hozzá, de nem találtam semmit a szájában, és ahogy láttam a darazsat, a fele eltűnt. Azóta figyelem, de nem látok rajta semmi gyanúsat, hogy nehezen lélegezne, vagy kapkodna a levegő után. Vagy hogy be lenne-e dagadva a nyelve vagy a torka. Ugye ennyitől nem lesz baja, vagy később jelentkezik a tünet?

#kutya #darázs #Le nyelte
2020. aug. 22. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én macskáim is ettem már jó sok bogarat rovart nem tudom mit...
2020. aug. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megcsípte volna perceken belül észre veszed. Dagadt volna, fulladt volna vagy épp 2x akkora fejet növeszt. Ha gyomrot akkor öklendezne, hányna, nyüszítene, heverne és nagyon lihegne.

A kutya gyomorsava nagyon erős, mert eredetileg nyers hús és csont emésztésére tervezték (még ha sokan gabonával és moslékkal töltik is meg..) . Alighanem percekkel a leérkezés után az el is veszett odabent, főleg ha éhgyomorra nyelte le.

De ha bármi furcsát érzékelsz reflex szerűen nyomhatod is az állatorvos számát,inkább zargasd fel minthogy gond legyen.

2020. aug. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hajnali 2ig figyeltem az állapotát, se dagadás, se fulladás nem volt észrevehető. Sőt ugyanolyan aktív volt még az éjjel, játszott is, normálisan vette a levegőt, mikor szimatolt és aludt. Nyugodtan tudtam le tenni a fejemet.

Nagyon szerencséje volt akkor, hogy nem lett komolyabb baja, különben azonnal vittem volna állatorvoshoz.

Köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 22. 07:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám folyton ezt csinálja. Minden bogarat kerget és kapkod utánuk. Amikor látom rászólok akkor abba hagyja, de volt már olyan is hogy csak későn vettem észre és ugyanúgy viselkedett ahogy a te kutyád. De neki se lett még szerencsére semmi baja. Pedig nálunk ez ebben a bogaras időszakban kb. mindennapos dolog. Én is nagyon félek nehogy baj legyen emiatt.
2020. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4-es igen, én is ettől félek hogy nincs otthon senki mert beindul újra az élet, valamelyik kutya lenyel egy darazsat és arra megyünk haza hogy megfullad
2020. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is két kutya van, szeretnek bogarászni
2020. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!