Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy maltai selyemszoru kutyana...

Egy maltai selyemszoru kutyanak le lehet vagni a szoret ha mar nagyobb?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek egy Maltai selyemszoru kutyat, de nem szeretem azt, h mindenutt azt irja, h ha megnonek, akkor szoruk foldig ero. Nagyon leszeretnem vagatni, de szabad ilyet tennem? Attol meg edeske lesz?
2010. aug. 5. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A málatinak nem szokátk levágni a szőrét, ezért szerintem hogyha neked nem jönbe a földig érő szőr inkább válassz másik kutyust. Nekem is máltaim van és földig érő szőre van. Elég sokat kell vele foglalkozni. Ez a hosszú szőr a kutyának a velejárója. Mi max a hasán szoktuk lenyirni a szőrt mert ott van melege. Elől pedig feltűzzök hogyne lógjon a szemébe de mindig kiszedi a csatot mert nem szereti. De egyébként természetileg is elég aktív kutyák, sokat kell velük törődni.
2010. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Le lehet vágatni persze,de a hosszú szőrnek funkciója van...

Ha csak úgy vágatod le,hogy éppen ne érjen a földre az még jó,de én rövidre nem vágatnám,nekem is hosszú szőrű havanesem van..


Remélem nem azért kell a kutya,mert jajde édi fajta..


Nagyon nagy mozgásigénye van méretéhez képest,persze ha csak naponta 20 percre viszed le 3x akkor ellustul,de egyébként órákig képes egyfolytában rohangálni.


A szőre sok ápolást igényel,ha nem jó helyről veszed a szeme könnyedzik majd,amitől barana lesz a szőre a pofáján.Egyébként naponta 15-20 perc szőrápolást igényel,2-3 hetente fürdetést.


Amit a képeneken látsz máltai,tehát pl.egy ilyen szőrű:


[link]


jól mutat,de ehhez amita képen látsz cirka 4-5 óra kozmetikázás kell,fehérítóporral stb..


plusz a kiállítási máltaikat,mint pl. a képen hetenet fürdetik minimum,és tekercselik a szőrüket.

2010. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, a bichonnak, yorkinak is ugyanolyan hosszú normálisan a szőre csak mindenki hobbitartó nyírja, ritka kivételek akik szeretik naponta fésülgetni.
2010. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
en egyepkent akkorara szeretnem kb. mint amekkora a szoruk kiskorukban! Pl igy: [link]
2010. aug. 6. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Igy sem lehetseges?
2010. aug. 6. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha levágod egy hosszú szőrű kutya szőrét soha többé nem lessz már ugyanojan hosszú mint alapból volt! Jól gondold végig tényleg akarod e!
2010. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Ha nem akarod hogy hosszú legyen, vegyél más fajtát. Minek valakinek olyan kutya, akit direkt a szép szőrőre tenyésztenek, ha aztán levágja?
2010. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A méltainak nincs annyi szőre,mint egy havanesenek,tehát ha levágatod nem lesz ilyen macis,minta képen.
2010. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudnatok akkor olyan kutyafajt ajanlani ami kicsike es a kepre hasonlit?
2010. aug. 7. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!