Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy bullmasztiffhoz milyen...

Egy bullmasztiffhoz milyen kerítés kell, hogy az biztosan bent tartsa a kutyát kifejlett felnőtt példányként is?

Figyelt kérdés

Csak tervben van a kutya, szóval még nincs meg. Még a kertes ház ahová majd lesz a bullmaci az sincs kész. Azt tudom, hogy sima drótkerítés erre alkalmatlan. Fa/léc kerítés az megfelel?

Köszi a választ, segítséget!


2010. aug. 5. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A miénk simán átmászta a két méteres léckerítést, pedig hegyesek voltak a tetején a lécek. Valahogy felcsimpaszkodott, ott lógott egy darabig, aztán a túloldalra levergődte magát.


Mindenképpen legyen beton aljzat, hogy ne tudja kiásni, és a hegyes lécek jó megoldást jelenthetnek, csak arra figyelj, hogy a beton aljzaton meg tud támaszkodni, és így magasabbra mászni. Nálunk ez volt a gond, hogy nem vettük számításba, hogy 2 m-es kerítésnek ha fél m-es beton alja van, akkor azon pont fel tud kapaszkodni, és csak másfél métert kell ugrania :)

2010. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
bullmasztiffhoz hozzáértő kutyatartó kell elsősorban és sok mozgatás ,meg megfelelő szocializáció
2010. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, köszi!

2. válaszoló, nyugi ezzel mind tisztában vagyok. Viszont azt is tudom (úgy látom veled ellentétben), hogy egy jól nevelt, szocializált kutya is kiszökik, ha meg tudja oldani. Nem azt mondom, hogy rendszereséggel, de olyan hébe-hóba, néha napján igen.

2010. aug. 6. 15:14
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Szia!

A legolcsóbb és legtutibb megoldás a villanypásztor.

Nekünk 120 centis léckerítés van, a huskyjaim röhögve át tudnának mászni. Az egyik meg is próbálta és megritkította a szomszéd baromfiállományát. Akkor szereztem be villanypásztort. Ma már bekapcsolni sem kell, mert tudják, hogy nem mennek a kerítés közelébe, mert az bánt.

2010. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy megfelelően nevelt kutyának akivel rendszeresen foglalkozol egy vonalat is rajzolhatsz a földre és megtaníthatod, hogy nem lépi át az engedélyed nélkül...
2010. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!