Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kutyával?

Mi legyen a kutyával?

Figyelt kérdés

Nagytestu, 2 eves kan kutya. 30kg korul van.

Sajnos nem jol szocializalt. Olyan kornyeken elunk, ahol keves az ember es a kutya. Ezen a teruleten nott fel es mikor mar nagyobb tavokra el tudtuk vinni, az emberekkel baratsagos volt, viszont mar felt a tobbi, ra ugato kutyatol.

Mara ez a felelem agressziova valtott, illetve az emberekre is ugat, tamad a keneljebol.

Kenelben van, mivel sokszor kiszokott, mar kiskoraban is es a kornyeken koborolt. Egesz nagy teruletet jart be.

A macskak utan nagyon megy, nem bantja oket, de azt sem tartom kizartnak, hogy ilyen izgatott allapotban megfojtja az egyiket.

Ilyenkor nem hallgat a szora. Akkor sem, mikor az emberekre, kutyakra ugat. A szora, de semmilyen jelzesre sem.

Talan az lehet az egyik baj, hogy nem tudom, kit tart gazdajanak. Harman foglalkozunk vele, de apamra hallgat legjobban, hiszen tole tart. Apam viszont nem er ra ot tanitgatni.

Mi lehet a megoldas? Szeretnem ivartalanitani, hatha kicsit lenyugodna tole.(persze nem csak ezert) Viszont nem merem elvinni allatorvoshoz, ha igy viselkedik. En nem birom visszafogni ot.

Szeretnem megis valahigy megoldani a helyzetet, gondoltam kutyaiskolara is, de itt is ugyanaz a baj. Nincs lehetoseg esetleg olyan foglalkozasra, ahol csak es kizarolag vele foglalkoznak, mas kutyak nelkul?

Van otletetek? Mi a megoldas?

Ne savazzatok kerlek. Megoldast szeretnek, de legalabbis elorebb lepni az ugyben.



2020. aug. 28. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Állatorvost és kutyakiképzőt is lehet hívni házhoz.:)
2020. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni szájkosarat, pórázt és úgy elvinni az állatorvoshoz, ha ivartalanitani szeretnéd.


Utánna pedig ha veletek nem agressziv akkor nincs nagyon nagy baj, tanisd meg neki hogy ki a főnök a háznál, foglalkozz vele, labdázzatok, stb...


Ha az a gondod, hogy igy nem birsz vele sétálni, nehogy harapjon akkor:

a) beletörődsz hogy csak otthon a ház udvarában fog sétálni

b) elviszed kutyasuliba, érdeklődj előbb több helyről


ui. séta közben is tegyél fel szájkosarat.

2020. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ivartalanítás önmagában sokat nem fog változtatni már berögzült szokásokon, de abban segít, hogy tüzelő kutyák után ne akarjon elmenni, illetve megkönnyíti a kapcsolatrendezéseteket is.

Én a helyedben elkezdeném az alapoktól tanítani, ugyanúgy mintha egy kölyökről lenne szó. Az hogy jelenleg kit tekint a gazdájának lényegtelen, ha foglalkozol vele, akkor rád is fog hallgatni. Először mindent otthon, a kertben, ingerszegény környezetben gyakoroljatok és ha már az jól megy, akkor lehet kivinni utcára is ezeket a feladatokat.

Az első és legfontosabb, hogy tanítsd meg neki, hogy rád figyeljen, ebben a videóban szerintem tök jól el van magyarázva, hogy ezt hogyan tudod elérni: https://www.youtube.com/watch?v=ASzwSc2ZUCw Nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de ha már azt eléritek, ami a videóban van, hogy a kutya akkor is a gazdájára figyel, ha labdát gurítanak előtte vagy gyerek rohangál mellette, akkor az már hatalmas eredmény lesz.

Emellett persze gyakorolhattok alapengedelmes feladatokat is, közben figyelj arra, hogy lehetőleg elsőre megcsinálja, amit kérsz tőle és végig rád figyeljen közben, de az elején még nem kell büntetni, inkább azt kéne elérni, hogy rájöjjön mennyire jó dolog veled gyakorolni, rád figyelni, ez pedig csak pozitív megerősítéssel fog menni. A kertben gyakorolhatjátok a laza pórázon sétálást, ott is növelhetitek az ingert labdával, más emberekkel, vagy akár földre szórt kajával, ha ezek már jól mennek kertben utána vinném csak utcára.

Mivel már felnőtt kutya sokkal nehezebb lesz elérni, hogy közömbös legyen idegen emberekre, kutyákra, valószínűleg soha nem lesz olyan barátságos, mint egy kölyökkorától kezdve jól szocializált, nyitott kutya, de 2 évesen azért még elég fiatal, formálható valamennyire, szerintem a közömbös viselkedést el lehet érni nála, a mi kutyakiképzőnk ugyanezt elérte egy 11 éves bull típusú kutyával.

A legtöbb kutyaiskolában egyébként van egyéni képzés, az az elején jó, ott megtanítanak hogyan kommunikálj a kutyával, hogyan neveld, hogyan érd el nála, amit szeretnél, de hosszútávon mindenképp kell vinni idegen emberek, kutyák közé, különben soha nem tanulja meg hogyan viselkedjen velük. Viszont erre is nagyon jó lenne egy kutyaiskola, ott védett, felügyelt környezetben tudna szocializálódni és szakemberek utasítása alapján azonnal tudod korrigálni a viselkedését. Mindehhez azonban fontos, hogy jó kutyaiskolát válassz, ahol értenek a viselkedésterápiához, nem egy olyan helyet ismerek, ahol a kicsit problémás kutyán sikerült annyit rontani, hogy őt már tényleg csak szájkosárban meg fojtóláncon tudja sétálni vinni a gazdája.

2020. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya... a jó hír viszont az, hogy SOHA nincs későn elkezdeni foglalkozni vele.

Ebben a helyzetben szerintem egyelőre ne vidd őt kutyaiskolába. Már az odajutás is problémás lenne neked, hiszen nem tud a kutya sétálni, nincs szokva a kintléthez, és te fizikailag sem tudod megtartani. Emellett ilyen agresszív kutyát nem valószínű, hogy egy átlag csoportba betennének az iskolában.

Hívj hozzá a házhoz egy kiképzőt. ez többe fog kerülni, mint egy kutyaiskola. De pár alkalom elég lesz, utána már el tudod vinni az iskolába.

Amikor én befogadtam egy felnőtt dobermant, ami igen erősen támadott minden kutyát (sajnos harcoltatva volt), elmentem (nélküle) abba az iskolába, amit kinéztem, és elmondtam nekik a helyzetet: hogy oda szeretnék majd a kutyámmal járni, de egyelőre nem tudok. Az ő egyik kiképzőjük foglalkozott először egyéniben az én kutyámmal. Neki volt olyan kutyája, amit direkt ilyen munkára képeztek ki, más, agresszív kutyák szocializálására. Először csak egyedül foglalkozott az én kutyámmal, aztán az ő kutyái is "beszálltak", és végül el tudtam menni a kutyával az iskolába, sőt, később más kutyák között is nyugodtan tudtam vele a szabadban sétálni, bár játszani, azt haláláig soha nem tudott egy másik kutyával sem.

2020. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kutyakikepzo elmagyarazza a szabalyokat,mit tarts be es karikacsapasra hallgatni fog rad.

Ha eddig nem olvastal ezekrol a szabalyokrol,akkor fizess erte.


Ez alol nem ment fel,h jarj vele futni heti 3-4x. Vagy bicajozni. Lusta embereknek agressziv lesz a kutyajuk.


Akitol fel a kutya,azt nem tiszteli es nem parancsol neki....

2020. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!