Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Ezen változtatni...

Mit tegyek? Ezen változtatni kell!

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, őszpincs, a neve Sisi. Anyum, tesóm és én szeretjük, simogatjuk, gondozzuk minden mennyiségben. Viszont apum nincs vele túl jóban. Novemberben lesz 2 éves a kutyus, és 3 hónaposan kaptam meg őt. Apu néha hajlandó megsimogatni, de csak többszöri kérésre. Ő kutya nélkül nőtt fel, nem szokta meg , hogy a közelében napi 24 órát eb tartózkódjon. Ha épp fáradt, morcos vagy simán rossz hangulata van, Sisi megérzi, és ugat rá. Ekkor nagyokat dobbant felé a lábával, és keményen rászól...persze ettől nem javul a helyzet. Segítsetek, hogy szoktathatom össze őket??? 13/L
2010. aug. 5. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell összeszoktatni őket, a kutyád kell megnevelni. Apukádnak joga van hozzá, hogy ne érdekelje a kutya, nem az övé, ti gondozzátok. Nem bántja, nem csinál vele semmit akkor meg mi a baj? Nem kötelező szeretni a kutyád. Nektek kell arról lenevelni hogy a kutya megugasson akárkit is.. Tiszteletben kell tartani hogy őt nem érdekli.
2010. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem beszélj apukáddal.Hogy ne dobbantgasson a kutya felé meg ne szóljon rá csak úgy ok nélkül.De miért erőltetitek az hogy simogassa?Ha nem akarja ne tegye, felnőtt ember had döntsön arról hogy meg akarja-e simogatni a kutyádat vagy sem.
2010. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem ok nélkül szól rá hanem mert ugatja. És a kutyának ezt nem szabadna. Egy falkataggal nem de még olyannal sem akit nem ismer.
2010. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként anyum azt mondja, hogy apu neki azt mondja, szereti a kutyát, le szokta fényképezni, és volt, hogy azon kaptam levideózza ahogy játszik a kutya. Sokszor mondtuk, hogy ne ijesztgesse, mert csak még támadóbb lesz. Maga a kutya ugatós fajta.
2010. aug. 5. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Tanítsd meg neki hogy parancsra ugasson és akkor nem ugat majd annyit.(szerintem)És még ha ugatós fajta is akkor sem szabadna egy emberre ugatnia mert nem ő a falkavezér.És láttál már olyat faraksok között hogy ha az egyik agresszívan ugat a falkavezérre és a falkavezér pedig "szó" nélkül hagyja?
2010. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem köszi a tanácsot
2010. aug. 5. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám sem símogatta soha a kutyámat, csak ha megkértem szépen. amikor megkérdeztem szereti e a kutyust, azt mondta, hogy nem, csak megtűri. Egy hónapja halt meg a kutyám. Apu sírt, azt hitte nem látom. Az, hogy nem simogatja a kutyust apukád, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is szereti.
2010. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a kutyusodat, ez tényleg szomorú dolog :(. Apu nem próbálja meg letagadni, hogy szereti, azzal nincs baj, csak pl. azóta hord papucsot otthon, amióta megvan a kutya(mostanában néha már nem), nem fekszik le a kanapéra anélkül, hogy ne takrná le takaróval...ez eléggé bánt, és anyumnak is több gondot okoz ezzel
2010. aug. 5. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem csodálom apukádat, én is így tennék a helyében ami a papucsot és a takarót illeti, a kutya a szaros fenekét nyomja oda.(ne mond hogy tiszta mert nem hiszem el hogy minden pisi-kaki után szappannal lemosod neki).
2010. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!