Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Xnorkax kérdése:

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először is leszögezném, a kutyám egy tündér, engedelmes, okos - kerítésen belül. Ahogy elhagyjuk a kerítést egyáltalán nem figyel rám... Minden más leköti a figyelmét, nem kell neki a jutalomfalat, a behívás sem 100%os, ha szagot fog, akár ágyút is elsüthetnék mellette, akkor sem reagálna. Eddig is mindig nagyon felpörgött, amikor mentünk sétálni, de úgy érzem a helyzet csak romlik. Volt egy macskás esetünk (megkergette a kutyám, nagyon messze elszaladt tőlem) azóta csak gyomorideggel tudom elengedni és pásztázok mindent, nehogy ő előbb vegyen észre valamit. A motorosokat sem szívleli túlzottan, felénk pedig elég sok jár. Nagyon szívesen vennék minden tanácsot, hogy hogyan tudnék ezen változtatni, vagy legalábbis enyhíteni.

Köszönöm. :)


2011. máj. 23. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

egyértelmű, ő a főnök.

[link]

szerintem magadra és a kutyádra fogsz ismerni, mikor olvasod:)

Ezen kívül az sem segít a helyzeten, hogy ideges vagy, a kutyák megérzik, nem kelted egy magabiztos vezér benyomását:)

Sok sikert, mindenképpen írd le, hogy haladtok!

2011. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt hiszem sok dolgot kell előröl kezdeni. :)
2011. máj. 23. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh nem gondoltam volna, hogy neked lesz ilyen problémád! Sokszor találkoztam már a válaszaiddal és látszik, hogy komolyan értesz a kutyákhoz.


Na nekem a következő tippem van: Menj el a kutyussal egy biztonságos helyre, ahol nyugodtan elengedheted. Aztán hagyd egy kicsit el/ bújj el előle! Persze azért ezt csináld ravaszul, ő higyje azt, hogy te eltűntél, de te azért valamilyen szinten szemmel tudd őt tartani. Így ő valaszínűleg meg fog ijedni, megkeres téged és remélhetőleg megtanulja, hogy neki kell melletted maradnia, figyelnie rád, különben elveszíthet!


Persze tényleg nagyon fontold meg a helyszínt és tervezd meg jó előre a dolgot, nehogy baja essen a kutyusnak!


Sok szerencsét!:)

2011. máj. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nory0722 ***** válasza:
Nekem beagle-m van,ugyan ez volt a helyzet. Az,hogy a szagog után elmegy és nem jön vissza,sajnos ösztönös. Senki nem hibás,se te se a kutya,ez benne van a vérében. Ezt csak kivédeni tudod azzal,hogy mikor látod,hogy már erősen a földet pásztázza,akkor hívod vissza. Mikor átkapcsol,akkor már hiába szólsz neki,egyszerűen meg sem hallja,amit mondasz. Még egy jó tipp: én fél literes palackba helyezett apró kavicsokkal jelzem,ha túlment a határon. Nem kell hozzá vágni,elég csak mellé. És egyből észreveszi,hogy neki szóltál:) A behívást meg gyakorold 10 méteres pórázzal. Ha nem jön hívó szóra,kicsit ránts a pórázon,ha meg jön,akkor adj neki valamit. Kint nem hallgat rád? Persze,mert alig várja,hogy új szagokat érezzen. Vegyél haltit,hidd el,mögötted fog kullogni,nem fog húzni. Nekem mindent megváltoztatott. Ja és legyen egy határ(pl 10méter),amin túl nem mehet,meg kell várnia,míg utol éred.
2011. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vedd elő a Fennel szabályokat és szigorúan tartsd be őket. De:

ajtónál nem az van, hogy pórázon visszarántom, és kiügyeskedem magam előtte, hanem az, hogyha fütyürészve kisétálok az ajtón, és odébb megyek három métert, a kutya akkor sem jöhet ki!

Etetési szabály nem azt jelenti, hogy akkor ehet ha azt mondom ehetsz (tipikus ül, ehetsz) hanem azt jelenti, hogy elmehetek lezuhanyozni, a kutya akkor sem nyúl az ételhez engedély nélkül.


Ezek alap dolgok, ezekkel foglalatoskodj otthon. A másik pedig a kegyetlenebb, de célravezető része a dolognak: ne kapjon enni egy ideig tányérból egyáltalán, vagy max egy héten kétszer. Ez nem azt jelenti, hogy éheztetni kell!

Kizárólag feladatra kaphat kaját, és azt is odakint az utcán. Nem kell mostmég lábnál követésekkel kínlódni, annyi, hogyha rád néz, megy a falat, rád néz, falat. Legyél kint vele, gyakorolj vele annyit, hogy ne éhezzen a kutya.


az első néhány napban lehet, hogy nem fog figyelni rád. Nem kell aggódni, nem hülye, hanem kutya. Ha tudja, hogy van nálad kaja, és azt is tudja, hogy éhes, akkor arra is rá fog jönni, hogy mit kell tennie a kajáért.


Egy jó pár hétig így közlekedj vele odakint, minden jó dolgot jutalmazz. Pl. elmentek egy ház előtt, ahol ugat a kutya, de ő nem ugat vissza, mehet a jutalom. Elmegy egy motoros, de ő rád figyel, jutalom. Tényleg minden apró jó dolgot jutalmazz, így meg fogja érteni, hogy odakint is rád kell figyelni, különben éhen hal.


Lehet kicsit szar stílusban írtam, nehari nem neked szól, csak ideges vagyok, de a módszer tényleg működik, csak ha kedvesebben mondom el, akkor hihetőbb is talán :)

2011. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!