Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen hogyan érdemes védekezni...

Télen hogyan érdemes védekezni kullancsok, szúnyogok ellen? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Idén nyáron nexgard spectrát kapott, mert se a nyakörvek, se a cseppek nem váltak be, vagy tele lett kullanccsal vagy allergiás lett rá.

Viszont elég károsnak tartom a nexgardot, nem szeretném egész évben adni neki, arra gondoltam, hogy télre kapna egy olyan cseppet (advantix), ami nyáron annyira nem teljesített jól, de hátha azt a kevesebb szúnyogot, kullancsot, ami áttelel az is ki tudja védeni. Vagy szerintetek ez így butaság lenne?

Tavaly egyébként scalibor volt + milbemax a szívféreg ellen (bár elvileg a scalibor repellens és a szúnyogok ellen is véd, de jobb szerettem volna biztosra menni) a kullancs-szúnyog szezonban, télen nem kapott semmit, tavasszal pedig csináltunk egy szívféreg tesztet és utána kapta a nexgardot. (a scalibortól tavaly is kiütéses lett a nyaka meg kivakarta ott a szőrét is, csak akkor először étel/környezeti allergiára gyanakodtunk először, viszont ahogy lekerült róla elmúlt, ezért nem raktam rá újra).

Ti hogy csináljátok? Szerintetek hogy lehet a legjobban kivitelezni azt, hogy a kutyát se mérgezzem feleslegesen, de ne legyen se szívférges, se babéziás, se semmi?


Előre is köszi mindenkinek a hasznos javaslatokat, tapasztalatokat!



2020. aug. 30. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Ugyanazt a készítményt kapja mint nyáron, mivel nagyon enyhék a telek
Kevesebbszer vagy kevésbé hatékony szerrel védekezünk, mint nyáron
Télen egyáltalán nem védekezünk
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Télen nincs szúnyog általában. Tehát a védekezés felesleges. Kullancs viszont sajnos már minden évszakban van.
2020. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Annyira még nem változott meg a klímája Magyarországnak hogy télen is legyen szúnyog vagy kullancs. Télen csak a bolha ellen kell védekezni.

Mi a vectra 3D használjuk és szerintem az jó is, bár ha van macskád is és együtt alszanak akkor nem javasolt mert van benne valami anyag amivel a macska szervezete nem bír.

2020. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát, mondjuk ne menj a trópusok közelébe.
2020. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Kiltix egész évben van rajtuk. Találkoztam én már februárban kullanccsal... Nagyon enyhék a telek. Szúnyog ellen elég nyári időszakban védekezni.
2020. aug. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy télen nincs kullancs, nem igaz. Sajnos van, csak kevesebb. Februárban szedtem ki kullancsot a lovamból.

És a kullancs elleni védekezést nem hagynám el télen sem. A szúnyog szerintem télen nem olyan fontos télen, az (még!) nemigen van télen.

2020. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem Budapesten volt már áttelelő szúnyogom lakásban, szóval én télen is védekezek ellenük.
2020. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
A szívférget terjesztő lepkeszúnyog a meleg országokból érkezett hozzánk. Az életciklusába nem fér bele a 0 fok, de a 10 fok sem.
2020. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kutyám van, de Februárban kullancsokat szedtem a macskából... :/ Pedig drága cseppeket tettem rá, de ezután áttértem a Foresto-ra

Csak mondom, hogy olyan enyhék a telek, hogy nem nagyon van értelme a bevált cuccot elhagyni, mert hidegebb van.

2020. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!