Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mit érdemes tudni a...

Pontosan mit érdemes tudni a kullancsokról és a babéziáról?

Figyelt kérdés

Több cikket elolvastam, de meghallgatnám a Ti tapasztalataitokat is.


Mit lehet tenni ha babézia gyanúm van?

Mik a tünetek?

Az orvos mennyi ideig tud segíteni?


Kölyök kutya még, de legalább fehér szőrű, hamar észrevenni.



2013. okt. 27. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

csak személyes tapasztalatot tudok írni ?

az én kutyám étvágytalan volt még a nyershúst sem akarta elfogyasztani , bágyadt volt, egész nap elfeküdt a házába és 40,5 fokos láza volt, ha már ezeket a tüneteket észre veszed rajt azonnal menj el orvoshoz , azt nem tudom meddig tud segíteni de azt tudom hogy ha kjésön veszi észre még van lehetőség infuziora kötni de az kb zászezer ft, ja még ismerösöm kutyája babéziás volt és sántitott valamint elszinezödött vizelet is tünet a sántitás nem minden kutyánál van

2013. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
-?
2013. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a doki imizolt ad neki
2013. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Elég sok hiteles leírás van a babéziáról a neten.

Ha az ismert jelek jelentkeznek a kutyánál-orvos , lehetőleg minél hamarabb.

A tünetei is le vannak írva ezer helyre. Ráadásul nem ugyanazokat mutatja minden kutya.

Az orvosi segítség határa megint csak kutyafüggő.

Van, aki már egy kullancs megtalálása után is beadatja az imizolt. Van, aki kivárja, hogy beteg lesz-e a kutyája.

Ez igazán egyéni döntés dolga.

2013. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha babézia gyanúd van, akkor nagyon egyszerű a teendő: AZONNAL felkeresed a legközelebbi állatorvosi ügyeletet, és beviszed. Minden óra számít.

Példának okáért a héten altatták el volt panziós kutyámat, aki három hónapig lakott nálam; új gazdái lettek, akik nem vették elég komolyan, hogy a bélpoklos kutya nem evett hétvégén... Hétfő reggelre már nem bírt lábra állni, rohantak vele dokihoz, vérvétel, imizol, minden, kedd reggel a véreredménnyel hívta őket a doki, hogy rongyoljanak vissza, mert le van állva a kutya veséje (ismétlem, hétfői vérből állapította meg, max. harmadik nap az első tünet jelentkezésétől számítva), adtak neki 24 órát, hogy újra beinduljon, ami nem történt meg, így szerda este elaltatták, hogy ne a tüdejében felhalmozódó folyadékba fulladjon bele éjszaka. Max. öt nap alatt elvitte a kutyát, pedig egy erős, egészséges, küzdős, vidám kutya volt, soha semmi baja nem volt előtte. Szóval nem vicc, ha gyanakszol, akkor rohanás van.

2013. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már a gyanú felmerült biztosabb elvinni dokihoz, ne várd meg amíg elszíneződik a vizelete. Nálunk semmilyen előjele nem volt. A kutya sem étvágytalan, sem levert, sem lázas nem volt, sőt kullancsot sem találtunk benne soha. Egyszerűen csak délutánra barnásat pisilt, azonnal futás orvoshoz, megkaptuk az imizolt, plusz vagy 8 másik szurit is,mindenféle immunerősítőt meg vitaminokat és vízhajtót. Este virrasztottam a kutyával, meg itattam hogy ki ne száradjon szegénykém. Szerencsére megúsztuk, de tenyésztőmnek volt kutyája akit elvitt 1-2 nap alatt.
2013. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!