Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anya rosszul eteti a kutyát!?

Anya rosszul eteti a kutyát!?

Figyelt kérdés

Anyámnak van egy kistermetű keverék kutyája.

Találta az utcán olyan 6 év körül lehet, szuka kutya.

A legolcsóbb spáros kajával eteti (Butcher) vagy mi a neve.

Abból is 1 nap egy marékkal ad és ha van éppen maradék akkor csontot meg ilyenek eszik a kutya semmi mást.

Nem viszi sétálni nem jatszik vele csak kiengedi az udvarra pisilni.

Nem akarja ivartalanítani, nem ad neki oltást.


2020. aug. 31. 16:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 8-ashoz. Chip, és OLTÁS - ennek mindenképpen át kell mennie.

Nemcsak azért, mert kötelező (de az), hanem mert anélkül ez a helyzet a kutyára, más állatokra és akár rátok nézve is veszélyes lehet.


Amíg nincs beoltva és chipezve, addig a többit említeni is felesleges...

2020. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akár főzhet is a kutyának. Lehet neki főzni kis húslevest, csak fűszerezve agyon, esetleg csirkecombot, kacsaszívet (húgom kutyusa ezt imádja), pulykanyakat, de lehet neki adni halat is. Húsból viszont csak soványat lehet a kutyának adni, mert a zsíros dolgok hasmenést okoznak. És fontos, hogy zöldet is kapjon. Sok kutya imádja a sárgarépát, a brokkolit, burgonyát (ezt kizárólag főve szabad neki adni!), rizst (nagyon jó az emésztésnek!). Ezeket lehet neki adni, pl. sárgarépát akár nyersen is. Gyümölcsök közül, amit lehet neki adni az az alma, narancs, mandarin, banán (pár falatot a cukortartalom miatt), sütőtök (csak sütve!), illetve görögdinnye. Ezeket mind eheti a kutyus, persze nem korlátlan mennyiségben. A kutya, bár elsősorban húsevő, de ne feledjük, hogy farkas őséhez hasonlóan neki is szüksége van a növényi táplálékra is. Hiszen a farkas is eszik bogyókat, gyümölcsöket.


Amit kerülni kell: diófélék és olajos magok, hüvelyesek, apró magos gyümölcsök (eper, málna, áfonya) - megakadhatnak a kutya torkán, vagy a beleiben -, barack (őszi és sárga is!), szőlő (konkrétan méreg a kutyának), szilva, paradicsom (a benne levő aminósavak miatt méreg a kutya számára), mazsola, édességek (pl. sütemény, csokoládé), kelt tészták, alkoholos dolgok. A csokoládé olyan amúgy, mintha arzént adnál neki. Ezeket NEM eheti, akármennyit is könyörög érte.

2020. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok. Tojást is lehet neki adni főve. Nagyon jót tesz a bundának és az izmoknak. A húslevest pedig NE fűszerezzük agyon a kutyának. Elnézést, kimaradt egy NE szó a mondatból.
2020. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Anya sem eszik húst csak nagyon ritkán (havonta 1-2szer), szoval kizart hogy a kutya kapjon, inkább ilyen szárazkaját eszik anya is(zsömle, párizsi, kisütős kaják).

Én nem tudok besegíteni mert én sem keresek sok pénzt és albérletben lakok.

2020. aug. 31. 20:14
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Vigyétek el egy menhelyre. Hidd el, jobb lesz neki ott. A menhelyek van állatorvosa, nem a legolcsóbb tápot kapják és naponta többször sétáltatják. Még ott is jobb helye lenne. Ha nem tud eltartani egy kutyát ne tartson kutyát.
2020. aug. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem jöhet szóba.
2020. aug. 31. 20:33
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

15-ös vagyok:

Az sem, hogy esetleg meghirdessétek jófogáson?

2020. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem válaszoltál, hogy kereste-e az eredeti gazdáját. Honnan tudjátok, hogy valaki nem keresi?
2020. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kerestettük állatvédőkkel de ennek 3 hónapja.
2020. aug. 31. 21:21
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy szereti(?) a kutyát, de aki nem tudja rendesen eltartani, az ne inkább ne tartson. Ha bármi baja lesz nem fogja dokihoz vinni, ott fog elpusztulni szenvedve, mert az már anyagilag nem fér bele, pedig a normális etetés és az alap oltás se luxus, sőt utóbbi kötelező dolog.
2020. szept. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!