Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta alkamas arra...

Milyen fajta alkamas arra hogy terápiás szerepet töltsön be? Tehát nem egy kiképzett kutya hanem egy olyan fajta ami kimozdít, felvidít, nyugodt, könnyen tanítható és nagy termetű, viszont relative hosszú élettartamú és egészséges.

Figyelt kérdés
2020. aug. 31. 17:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és fontos hogy játékos legyen
2020. aug. 31. 17:46
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Labrador :)
2020. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok:

Azt mondják, a golden retriever okosabb, de nekem labradorom van és garantálom, hogy nem fogsz csalódni benne

2020. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A válaszod alapján te egy egyből ítélkező típusú ember vagy. Írtam két mondatot és te már azonnal tudod a helyzetem, kinek, hova milyen körülmények közé vennék kutyát és miért. Az ilyen emberek véleménye a legkevésbé sem érdekel, illetve a kérdés sem erről szólt.
2020. aug. 31. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
"ami kimozdít, felvidít", ebből következtettem, hogy egy bezárkózott, lusta, depresszív emberről van szó.
2020. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Landseer, labrador retriever, golden retriever, óriás uszkár ha esetleg aktívabb fajta is szóba jöhet akkor skót juhászkutya, angol szetter, ír szetter, gordon szetter
2020. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem nekem lesz a kutya hanem a gyerekeknek. Mielőtt nekem esel igen tudom hogy elsősorban az én kutyám lesz, én tartom el, én foglalkozok vele és csak tenyésztőtől veszek, mivel fontos hogy egészséges genetikájú legyen és megbízható idegrendszerű........
2020. aug. 31. 19:06
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

A terápiás kutyák is ugyanúgy munkakutyák mint a vakvezető, vagy epilepsziás roham jelző kutyák.


Pont ugyanúgy ahogy egy epilepsziás rohamot, egy pánikrohamot is képes korán észrevenni egy képzett kutya, és kivezetni a segített embert a szituációból.

Vagy pl odahozza a gyógyszert, megállítja a kényszeres vakaródzást, farcolást, stb.


Az alomból kiválasztott kölykök közül nem mind lesz olyan, hogy megfelelő a munkára, némelyik kiesik a programból és szimpla házi kedvenc lesz.


A terápiás kutya speciális tréningje miatt terápiás.

Maga a kutya persze wnyhe depresszió esetén talán segít, de talán csak áldozatául esik mert képtelen leszel gondoskodni róla.


Ne bagatellizáljuk ezt el, ha tényleg ilyesmire van szükség, ajánlanám egy profi kutyakiképző felkeresését aki megtaníja annak a kutyának azt amireszükség van, és segít választani olyat ami illik a személyiségedhez.


[link]

2020. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Az en amstaffom terapias kutya lehetne. Meharapjak es nem harapja vissza a kisebb kutyat. En fujom le desodorral.


Tobb golden mar meg akarta harapni. Na ok mar meretben vannak,oket mar visszaharapta volna :D Ugyh ne istenitsd a goldent meg labit. Azokbol sokkal tobb agresszivra nevelt van.

2020. szept. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok:

Minden kutyát lehet agresszívra nevelni, de attól, hogy te több agresszív goldent ismersz az még nem statisztika. Attól, hogy az amstaff imádja a gyerekeket a labrador is lehet vele ugyanígy.

2020. szept. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!