Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok a kutyámmal. Nem...

Nem bírok a kutyámmal. Nem tudom vinni sétáltatni, mert nem bírok vele. Mikor hosszú sétára megyünk, visszafele nincs gond, de mikor elindulunk akkor úgy húz, és fut előre hogy alig tudom fogni. Hogy kéne megtanitani?

Figyelt kérdés
Szibériai Husky, másfél éves lassan. Tudom nem most kéne tanítani rá, de míg kisebb volt még eltudtam vinni

2020. szept. 1. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Menjetek el kutyasuliba.
2020. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
1-es, néha az sem használ. Tesóm két éves tacskó-csivava keveréke is úgy húz, mintha az élete múlna rajta. Ilyen típus, pedig vitték kutyasuliba. És bár csak 8 kiló, de nagyon van ereje egy ilyen kiskutyának is. Múltkor majdnem kitépte a kezemből a pórázt. És hiába szól neki az ember, egyik fülén be, a másikon ki. Mint egy kisgyerek. Ilyen a személyisége.
2020. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Köss rá egy szánt.
2020. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az vált be leginkább, hogy amíg húz, addig lecövekelek. Nagy önuralom kell hozzá, mert valószínűleg az első alkalmakkor egy csiga is beelőzne titeket, de következetesnek kell lenni. Azért legyen pár lépés mozgástere. Jutifalatot a lábad melletti kézből lehet adagolni.
2020. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
A 4-es jót mond, plusz én lehet rátennék egy fojtós nyakörvet amíg tanulja. Ez ugye megszorul ha húz, és kellemetlen neki, és nem tud akkora erőt kifejteni, mert fojtja. Ha abbahagyja a húzást kilazul. Könnyebben tudod kontrollálni, kézben tartani vele.
2020. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

A husky arra lett kitalálva, hogy napi 20-30 km-t fusson. Ez meg van?

Önálló, kemény kutya. A nevelése nagyon nehéz. Kezdőként miért kellett ilyen kutya?

Miért divatból vállaltál kutyát? Kutyaiskolában mit mondanak rá?

2020. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Retriever póráznak és használatának nézz utána!


Nekem a 9 hónapos kutyám kezdett mostanában elkanászodni 16 kg.

Borzasztóan húz.

Én juti falat és lábnál követés. Ha húz lábhoz hívom,jutifalat. Hosszú folyamat ez.


Kutyasuli azért lenne jó,mert ha első kutya valószínű sok minden más is el lehet rontva. Nem ártana egy engedelmes tanfolyam. Hidd el sokat segít!

2020. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is huskym van. Akkor szokott húzni ha már egy ideje nem mentünk sétálni. Javaslom vidd gyakrabban és akkor nem lesz olyan izgatott.
2020. szept. 2. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha mondom neki hogy lassabban, lassan erőteljes hangon akkor van hogy meghallgat és úgy megy de van hogy nem. Köszönöm, megfogadom a tanácsokat
2020. szept. 2. 11:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna:) Mikor gyakrabban viszem, valóban nem húz annyira.

Mikor tanították, hogyan sétáltassam, akkor egy darabig megoldódott a probléma, azt hittem végre tud szépen sétálni, de egy idő után elkezdte megint a húzást... én a fajtára fogom. Majdnem minden alkalommal újra kell tanítani neki. Ami tényleg a legjobb a lecövekelés, illetve ha nagyon húz az ellentétes irányba történő elindulás. Enyém csak nézett bambán mikor már huszadjára fordultunk meg, de aztán csak megértette. Idő és kitartás.

2020. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!