Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtatiszta kiskutyákat...

A fajtatiszta kiskutyákat máshogy oltják mint a keverékeket?

Figyelt kérdés

Pont ugyanakkor lett kiskutyánk a nővéremmel, az övé fajtatiszta, az enyém keverék. Járunk velük (külön-külön, mert nem együtt élünk) ugyanahhoz az állatorvoshoz beszerezni az oltásokat. Összevetettük a kiskönyveket, és nem egyezik. Mi két kombináltat kaptunk, aztán a veszettség ellenit. Ők először egy Parvo ellenit kaptak, aztán egy kombináltat, aztán megint egy Parvo ellenit. Ma rákérdeztem az orvosnál hogy nem kell-e neki Parvo elleni, de elintézte annyival hogy a kombináltban az is van.

A két kutya kora azonos. Azért más az oltási rendjük, mert az egyik fajtatiszta, a másik pedig keverék?


2020. szept. 2. 21:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10, hát ez az. Épp ezért nem értem hogy ők miért nem ugyanazokat kapták.
2020. szept. 2. 21:30
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Más más orvosok, más más tenyésztők többféle oltási programra esküsznek. Nincs bizonyítva hogy melyik oltási program a legjobb, főként mivel többféle oltóanyag is létezik. Nincs ezzel semmi gond. Plusz ha szólsz hogy te inkább ilyen sorrendben szeretnéd oltatni a kutyát, az orvos beadj úgyis, pont azért mert nincs bizonyított különbség. Minden oldal feltud mutatni egészségesen felnőtt kölyköket és egész elhullott almokat.
2020. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

Itt valószínűleg a doki tesz különbséget!!


Vagyis több,jobb oltást ad a fajtatiszta kutyának,mint a keveréknek.

Egyrészt a fajtatiszta kutya betegesebb lehet.

Másrészt pedig több pénzt húz le a fajtatiszta kutya gazdájáról.

2020. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
45%

10#

A FAJ es a fajTA nem ugyanaz. Amire te gondolsz az a fajuk (kutya)

2020. szept. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
17%
4#13: összekevered a fajtatiszta kutyát a szaporítóssal. Nagyon nem kéne.
2020. szept. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Most a menhelyi kutyának voltak már előtte oltásai?

Mert a menhelyeken már oltásokkal szokás kiadni.

Csak mert mindenki a szapora kutyáról kérdez, de a menhelyis oltásai senkiben nem merülte

2020. szept. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
*merültek fel.
2020. szept. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%
A dokik miatt van eltérés, nem a kiskutyák származása miatt.
2020. szept. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A menhelyisnek sem voltak oltásai. Pontosabban mondva ebmesteri telep. Figyeltem a sztoriját egészen a befogástól. Megtalálták aztán bekerült, majd ki kellett várni a két hetes karanténidőszakot. Addig őt sehová nem vitték, nem is vihették, megfigyelés alatt volt egy elkülönített kennelben. Mi közben megbeszéltük az ebmesterrel hogy örökbefogadjuk, a két hét leteltével pedig találkoztunk az állatorvosnál, ott megkapta a chipet és az első oltást. Onnan már én hoztam haza.
2020. szept. 3. 07:58
 20/22 anonim ***** válasza:
9%
Egyidős a két kutya?
2020. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!