Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak irgalmatlanul büdös...

Kutyámnak irgalmatlanul büdös a szája?

Figyelt kérdés

Dög szagú.

Fott csontot eszik (hátat, nyakat,bármit).Utobbi napokban csak a parizsit eszi meg , sajtot és sonkát.


2020. szept. 10. 15:24
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nyolcas! Én nem pontoztam le senkit sem! De mivel ezt mondtad, igazat adok neked, és téged most lepontozlak.
2020. szept. 10. 16:11
 12/29 anonim ***** válasza:
44%
Kedves kérdező. Láttad a kommentem elejét? Ott jeleztem hogy négyes válaszolónak szól. 😄 Talán rendesen el kellene olvasni a kommenteket.😏
2020. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Nem te! Az aki panaszkodott.
2020. szept. 10. 16:17
 14/29 anonim ***** válasza:
51%
Én voltam a nyolcas hozzászóló,az én hozzászólásomat pontoztad le mert nem olvastad el rendesen.
2020. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ja. Mindegy, nevelve tanul a gyerek

Csók nektek

2020. szept. 10. 16:20
 16/29 anonim ***** válasza:
45%
Nevelve? 😄 Na mindegy,legalább tudod hogy hibáztál,már csak be kellene ismerni,majd az is menni fog egyszer. Csá
2020. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Be ismerem.De ha jol belegondolunk , lehet hogy Isten akarta igy, ugyanis Offoltál es nem a kerdesre valaszoltal .
2020. szept. 10. 16:26
 18/29 anonim ***** válasza:
81%

Na most akkor tegyük rendbe,hogy mi miatt is lehet.


1.Miért eszik főtt csontot? A csont főve törik méghozzá szilánkosra főleg,ha az tartócsont vagy csirkecsont.Csontot kizárólag nyersen,még félig főve sem adjuk oda.A húst főzheted,az nem baj,de a csontot ne.

Kérdésre a válasz lehetőség: A főtt csont tört,a kutya száját valahol felsérette,és az kezeletlenül fertőződik,majd a fertőződött seb bűzleni kezd.Ugyan ez a lehetőség fennáll a fogaknál.


2.Miért eszik 'párizsit,sajtot és sonkát'? Ezek emberi étkezésre vannak,nem a kutya számára.A lehellete az ember által készített termékektől természetesen büdös lesz.Tele vannak tartósítószerekkel,és ízfokozókkal ami a kutyának nem tesz jót.

Kérdésre a válasz lehetőség: A rengeteg adalékanyag tönkre teszi a fogat.A lyukas,letöredezett fogakban,a kutya fogai közt megmaradó ételmaradék folyamatosan romlik,bűzt árazt.Az emésztetlen,emésztett ilyen jellegű ételek vissza büfögve bűzlenek ahogy egy embernél is.



Nézesd meg,hogy nem-e egy elfertőződött seb vagy fog az oka ennek,mert komoly gondjai is lehetnek belőle.

Ezekre megoldás lenne,ha normálisan etetnéd.Ha csontal és hússal szeretnéd etetni nyersen kaphatja,de ezek nem fedezik önmagában a kutya szükségleteit,változatosan kell.Barfnak hívják a nyersetetést.Itt soha nem csak csirke farhátat meg egyebeket dobunk oda a kutyának.Csirke mellett első sorban nyulat,bárányt és néhány halfélét adunk nekik.

A másik lehetőséged,hogy veszel neki tápot mint a többi gazdi,és nem tömöd emberi étellel.A táp rágásával tisztulnak a fogak,a normális kutyák számára készített étel a gyomrát is rendbe teszi.Szupermarketben (spar,tesco,co-op,stb) nem találsz normális kaját,rendes állatboltban kell érdeklődni,vagy itt tegyél fel kérdéseket kutya étkezéssel kapcsolatban.El kell a segítség :)


3.Mosod a kutya fogát? Kapni kutya fogkefét és kutya fogpasztát az ilyen problémákra,egy-egy alkalommal nem árt átmosni.De ez hosszú távon csak akkor megoldás,ha nem eteted annyi nem neki való étellel.Ilyen kaja mellett akár naponta moshatnád,normális kaja mellett talán egyáltalán nem is fog kelleni,attól függ,hogy mennyire tetted tönkre a kutyád fogait.


4.Nem ártana belépni egy kutyás csoportba és segítséget kérni kutya gondozással kapcsolatban.Segítenek az ilyen problémák elkerülésében.

2020. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

nem eszi nyersen, ott marad több napig nem eszik szegény.

ugyanígy nem eszi a tápot sem, még a pedigreet.

2020. szept. 10. 20:00
 20/29 anonim ***** válasza:
81%
Pedigreet? Az nem rendes táp. Vegyél már neki rendes tápot legalább!
2020. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!