Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy a nyakörv jobb?...

Hám vagy a nyakörv jobb? (kicsi kutyának és kicsi is marad)

Figyelt kérdés
De úgy általánosságban leírhatjátok azt is hogy nagyoknak vagy közepeseknek melyik a jobb. Köszi.
2010. aug. 6. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a nagyoknak hám. (nekünk az újfundlandinknak az volt) a kicsiknek bőven elég a nyakörv. -bár a hám sz szerintem kényelmesebb nekik:)
2010. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nyakörv!

A hám csak a munkakutyák miatt lett kitalálva. Így engedik le a helikopterből, így csibészeltetik mert ha harap akkor kap levegőt közben.

Hobbikutyának nem jó a hám, mert a fejlődés során eldeformálhatja a lábait. Az én shih-tzu-mnak is azt vettem amikor kicsi volt. Egy idő után észrevettem h furcsán teszi a mellső mancsait. Az orvos mondta h a hám kifele nyomja a lábait és úgy nézett ki mint egy bulldog. Úh azonnal levettem róla. Csak akkor használom ha tömegbe megyünk és nem akarom rángatni vagy ha autóba utazunk és rögzítem.

2010. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Úgymond mindegy mivel ha egy kutya húz akkor a hám is szorítja csak éppen nem a nyakát mint a nyakörv. Tény, hogy érzékenyebb a kiskutyák nyaka mint a nagyoknak, de tanítsd meg neki a helyes sétát (ha te attól jobban érzed magad akkor hámban) utána válthatsz nyakörvre. Én kutyámnak lánc fojtó nyakörve van, de soha nem feszül mert nem húz. (kistestű ő is) Van persze textil hámom is. És még valami ne flexi pórázt használj, mert avval soha nem fogja megtanulni a helyes sétát!
2010. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Pont fordítva :D

A kicsi kutyáknak kell a hám. Nehézsúlyú kutyáknak nem ajánlott, mivel az kényelmesebb nekik és jobban tud "húzni" benne. És gyakran elrántanak még nyakörvben is, akkor hámban?

2010. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
46%
Senkinek nem kell a sétához hám. Az a munkára van kitalálva.
2010. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a kisebb kutyáknak inkább a hám. Érzékenyebb-törékenyebb a nyakuk. Főleg a Csivaváknak, Yorkiknak és Bolognese-knek. Ha ragaszkodsz a nyakörvhöz, akkor olyat kell választani, ami kétszer olyan széles, mint a kutya nyakcsigolyája. De én inkább a hámot havasolnám, mert az biztonságosabb és kényelmesebb.
2010. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
mindenképpen nyakörv
2010. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kocsiba való biztonsági hámunk van azt rászoktam adni akkor is ha tömegközlekedünk, pl: HÉV-en... (nagyon ritkán)

Én nyakörvvel együtt használom, (inkább biztosításként ha esetleg kibújna a nyakörvből) ill. ha fel kell segítenem akkor azzal jobban megtudom emelni kissé...


A kistestű kutyáknál látom sokszor ahogy a gazdi oda sem nézve felkapja a kutyát a hámnál fogva, mint egy kis böröndöt... ez felesleges marhaság.

2010. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyakörv. Nekem erős személyiségű a kutyám, a hámmal lehetetlen vele bánni, mert nem érzi a kontrollt.(sima hám a tesco-ból) A nyakörvvel érzi a nyakán a kezem, mert a falkavezér is ott fegyelmezi őket. Tudom, nem lehetek túl sikeres, ha nem futja halti-hámra.
2010. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!