Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnak a kutyával...

Mit csinálnak a kutyával autóbalesetben?

Figyelt kérdés

Feltételezés: a sofőr eszméletlen a baleset után, egyből kórházba szállítják. De ott van még a kutyája, ő is sérült, de él.


Ilyenkor mit csinálnak a kutyával? Külön elszállítják állat orvoshoz?


Érne valamit ha felírnám valahova melyik számon érhető el hozzátartozó aki gondoskodna róla? Esetleg hogy akármennyibe fog kerülni mentsék meg?


2020. szept. 16. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%
Kihívják a helyileg illetékes gyepmestert.
2020. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Van párnázott hámos becsatolható öve, és egy felhajtható "ülésvédőben" lenne. (Legalábbis nálam)


Nemsokára kezdek el vezetni azért vagyok kíváncsi. Olvastam valamikor, hogy jó ha pici gyerek karkötőjén nevek meg elérhetőségek vannak baleset esetére azért gondoltam hátha "kell/hasznos" kutyánál is. Meg hogy egyáltalán mit tudnak ilyenkor csinálni?


Főleg ha a kutya is ellátásra szorul, hogy felépüljön/túlélje.

2020. szept. 16. 16:51
 13/17 anonim ***** válasza:
6%
Feltéve, hogy a kutya nem szökik el vagy ha elszökik, jelzik ezt a szemtanúk, akkor kihívják a gyepmestert. Ha látnak rajta sérülést, akkor jelzik neki, ennek megfelelően a gyepmester tudja, hogy kell-e az állatorvost értesítenie. Utána a körülményeknek megfelelően befogja, elviszi, átadja az állatorvosnak kezelésre, elhelyezi a gyepmesteri telepen, ezek közül valamelyik.
2020. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőmnek volt balesete úgy, hogy ő csak könnyebben sérült, de a spánielje annyira megijedt, hogy kiugrott a kocsiból, és pont kirohant a soksávos úton a forgalomba, és elütötték, azonnal elpusztult :(

Az a kutya sem volt bekötve, meg boxban sem volt. Erre is kell gondolni, hogy egy esetleges balesetnél a kutya úgy megijedhet, még ha nem is sérül, hogy világgá szalad, ha tud...

Amúgy én is úgy tudom, hogy ha a kocsiban ülők eszméletlenek, vagy ne adj' isten halottak, a gyepmestert vagy menhelyet hívják. Onnan el lehet a kutyát hozni később.

2020. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

Legtöbb ilyen esetben sajnos vagy nem élik túl a kutyák vagy elszöknek,sokkos állapotban, amit nem szoktak túl élni.

De ha mégis biztos hívnak valami alapitványt,állatmentőt. Kutyát sérülten biztos nem hagyják ott.


Nekem is boxban van az egyik, a nagyobbik ketrecben,de ha brutál baleset lenne, nem élnék túl,szerintem. Én inkább nem gondolok ilyenekbe bele.. maximum amit tehetsz, vannak nagyon durva erős kennelek,jó drágák,de elvileg a törés teszten átmennek,de akárhogy is csapodik a kutya tuti sérül benne. Meg ami jó lehet olyan bilétát csináltatni amin mondjuk több telefonszám szerepel, felirat,hogy baleset eseten hívható szám.Csak mondjuk olyan személyeké akikkel nem nagyon szoktál utazni,de tudják,hogy megvan adva. Mert pl ha szüleiddel,tesóddal vagy legjobb baráttal utazol sokat, de ők is ott vannak mikor a baleset történik,akkor sokat nem ér,hogy feltünteted kit hívhatnak.

2020. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Be van kötve.
2020. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom mi rossz van abban, hogy leírtam kihívják a gyepmestert. Ő az illetékes közterületen a gazdátlan állatok begyűjtésére és elhelyezésére. Vagy szerintetek (lepontozók) az jobb, ha nem hívnának senkit és kint hagynák kóborolni a kutyát, hátha elüti valaki? Igen, az is egy opció, hogy a tűzoltó vagy rendőr beviszi a gyepmesteri telepre, de az olyan, mintha autómentő helyett ő fuvarozná el a roncsot is. Nem az ő hatásköre.
2020. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!