Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos Amstaff kutyusomna...

4,5 hónapos Amstaff kutyusomnak mit adjak enni? Eddig főleg tápot kapott, de az itobbi időben nem igazán kell neki.

Figyelt kérdés
Az orvos mondta hogy házi kosztot maradékot is kaphat, de annyi sosem marad ami neki elég. Szoktunk neki néha főzni belsőségeket,vagy csontos húst.

2020. szept. 23. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A maradék nem kutyának való. Főleg nem kölyöknek. Mi emberek sózunk, fűszerezünk, stb. A kutya emésztése teljesen másként működik.

A kutyád fogzik, plusz most egy intenzív növekedési szakasz leáll a fogzás miatt.

Éhen nem fog halni a kiskutya, de ki kellene tartanod a megszokott táp mellett. Adjál kevesebbet. Ha otthagyja vedd el tőle.

2020. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos olyat mond, hogy jó a kutyának a házikoszt, akkor cseréld le az orvosodat is. Eleve semmi tapanyag nincs benne, csak fűszerek és egy csomó olyan felesleges dolog, ami árt neki, pláne egy fejlődő szervezetnek.


Hányszor adtok neki és mennyit? Egyáltalán nem eszik vagy keveset? Nem lehet, hogy túletetitek és simán nem éhes annyira?

2020. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön a kutyának főzöl, az jó lehet neki, de nem mindegy, hogyan állítod össze a menüt. Én pl csirkehúsból a véresebb darabokat megfőzöm fűszer nélkül a kutyának, én azt nem eszem meg, ő viszont nagyon szereti, viszont ez ilyen extra csemege.

De nem biztos, hogy a kutyádnak most nagyon étrendet kellene váltani. Próbáld ki, hogy jutalomfalatként feladatért kapja a tápját. Az enyém erre a nyári hőségben vevő, ő olyankor étvágytalanabb a meleg miatt (félhosszú szőrű), feladatozni kajáért viszont szeret olyankor is.

2020. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%

Veres nyershust nyers csontot eszik a kutyam szoptatos kora utan.

Nem jatekkutya az amstaff . 2 honaposan is mar meg tudja enni a csontot.

2020. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne hagyd válogatni a kutyát, ha most kölyökként ő írányít mi lesz később????


Staffival határozottan kell bánni,következetesen bár minden kutyával. Az lesz amit te mondasz. Ha a kutyának nem kell a kaja, következő etetésnél majd megeszi.


Ha akkor sem, így járt. Lehetőség adott.



Nekem is megcsinálta a kölyök kutyám 3 hónaposan hogy sztrájkolt. Reggel nem ette a kaját, felvettem délben elé raktam, nem kellett, akkor este raktam elé. akkor sem kellett, másnap reggel úgy evett mint a kisangyal.Azóta sincs sztrájkolás 9 éves.


Megőrzésre kaptam egy napra egy kölyök kutyát,gazdája szerint rossz evő,válogatós. ahaa... Én adtam esélyt,hogy egyen nem kellett neki. napi 3x kajálásból este ette meg a napi adagja felét. Többit ott hagyta. Mondom ok. Másnap reggel evett mint a kisangyal a gazdi szerint.


Muszáj következetes lenni.


Nehéz,mert cuki,meg kölyök kutya,de ha most ő irányít ha kamaszodik a fejedre fog nőni.

2020. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!