Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát repülötéren hogyan...

Kutyát repülötéren hogyan kell leadni?mi a menete?

Figyelt kérdés
Ugy ertem ha kutyaval utazok hosszabb utra koltozes miatt , es nem johet fel velem a fedelzetre.a feladott csomagokkal egyutt kell otthagyni? Aggodok miatta mert egyszer mar szetragott egy dobozat es megjobban behülyülne ha idegenek pakolgatnák a dobozzal egyutt.

2020. szept. 24. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Állatorvostól kell kérni altató tablettát hogy az út alatt aludjon
2020. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon macerás a repülős utaztatás. Attól függ, melyik országba mész és milyen légitársasággal.

Egyébként meg Cargoként lehet "feladni" őket, akkor a raktérbe kerülnek a sportfelszerelések meg a hangszerek közé, nem a sima csomagokhoz. Hamarabb kell megjelenni a reptéren a szokottnál, a légitársaság tud bővebb infót adni.

Nagyon sok a megkötés amúgy, érdemes az adott légitársaságoknál érdeklődni, mert azoknál is, akik amúgy szállítanak állatot sem biztos, hogy vállalják az adott járatra. Ugye alap, hogy orvosi papírok meg útlevél kell a kutyának. Meg nem is ehet, ihat semmit útközben, plusz el lesz zárva tőled is. Nem túl régen (1 éve talán) volt balhé belőle, hogy valakinek elpusztult az amúgy tök egészséges kutyája a repülőút alatt. Én tuti nem mernék úgy vinni egyébként, de ez már nyilván személyes vélemény.

2020. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj vonattal inkabb!!! Lenyeg,h mellette legyel vegig. A szetvalasztas oriasi lelki sokk. Meg a csomagterben nagyon hideg van,megfazhat meghalhat.
2020. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Én lehet, hogy hivatásos szállítót kérnék meg a célra. Persze ha pl. Ausztráliába mész, akkor ott elengedhetetlen a repülő, de ha autóval is elérhető a hely akkor biztonságosabb és kényelmesebb a kutyának.

Több megálló, felügyelet, folyamatos kontakt a szállítóval... A repülő, ahogy a 2. is írja elég kellemetlen élmény a kutyáknak a csomagtérben, és voltak már esetek, hogy hőmérséklet vagy oxigén hiány miatt elpusztultak az állatok. Nyilván nem mindennapos eset, de én ha tehetném kerülném.

2020. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!