Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ivartalanítása meddig...

Kutya ivartalanítása meddig tart, mi a menete?

Figyelt kérdés
Szuka kutyámat viszem de nem tudom hogyan zajlik. Kb meddig tart? Aznap haza is lehet hozni?
2019. okt. 15. 08:02
 1/9 anonim válasza:
100%
A műtét szerintem max. 1 óra. Utána haza kell vinned és kb 1 hétig állandó felügyeletet igényel főleg hogy szuka! Nagyon fontos hogy ne hagyd egyedül! Varratszedés után kerül vissza minden a régi kerékvágásba.
2019. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem kell egy hét szabadságot kivenned miatta.

Ébredés után adják ki (jó esetben), egy nap után már nem kell állandóan felügyelned. A varratot gallérral vagy ruhával védik.

Persze ne utazz el két hétre a műtét másnapján, (illetve utazz, ha kell, csak oldd meg a kutya ellátását, de 24 óra után már nem valószínű, hogy valami akut probléma lépne fel, amit órákon belül meg kell oldani, vagy végzetessé válik.

2019. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csütörtökön műtik ,így 2 nap szabin leszek,plusz a hétvége 2 napja. Következő héten már dolgozok,de az 5. naptól se lesz egyedül, anyukám néz majd rá napközben.
2019. okt. 15. 09:55
 4/9 anonim válasza:
93%
Szuka kutyáknál igenis kella felügyelet! Mivel nekik hatalmas a sebük, ha ugrál vagy bármi olyat csinál akár fel is szakadhat a sebe. Az állatok nem tudják hogy most pihenniük kell, ha már jobban érzi magát biztos hogy fog labdázni játszani futkározni, amit nem nagyon kellene még. Nekem kutyakiképző illetve állatorvos is ezt tanácsolta. A döntés a tiéd!:)
2019. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen pihenni fog, nagy műtétje lesz ha hívhatom így. A mi dokink mindenét kiszedi,tehát nem csak elkötés,vagy petefészek kivétel lesz.Van neki egy nagy szobakennel és úgy gondoltam abban fog pihenni ,van benne hely mozogni,kicsit sétálni. Akkor viszem csak ki az udvarra ha vécéznie kell.
2019. okt. 15. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok múlik a kutyán, de ha 4 napot szoros felügyelettel vele leszel, a többi napon pedig édesanyád rendszeresen rá tud nézni, az szerintem megfelelő.

Az orvosnál kérdezz rá a pontos menetére, mert van, aki ébreszti a kutyát, de olyan is, aki hagyja, hogy magától ébredjen. Éppen ezért hallottam már olyanról, aki műtét után egy órával már vihette is haza, de mi például 1-re vittük a kutyát (fiatal szuka, mindent kipakoltak), 7 kor hoztuk el és még akkor is csak az ébredezésnél tartott. 5 napig teljesen KO volt, csak üdvözölni, enni, inni, pisilni kelt fel és kb. 2 hét múlva lett annyira aktív, mint előtte volt. Meg is voltam emiatt ijedve, viszont megvolt az az előnye, hogy nem kellett attól félni, hogy kárt tesz magában, nyugodtan tudott gyógyulni. De olyan kutyáról is hallottam, aki már másnap ugyanúgy rohangált volna.

Sok szerencsét a műtéthez! Előtte lehetőleg ugorj be az orvoshoz, pontosabban tud válaszolni, mint mi itt :).

2019. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kiváncsi leszek az enyém hogy reagál,biztos hogy egyedtől is függ,mint nálunk embereknél se egyforma a lábadozás. 6 és fél hónapos remélem minden rendben lesz vele. A dokival beszélek aztán hajrá :)

Köszönöm a válaszokat,szép napot :)

2019. okt. 15. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell szegénykét tönkretenni?
2019. okt. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért tenném tönkre? Fejtsd ki léci.
2019. okt. 16. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!