Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz egy rottweilerrel?

Mennyire nehéz egy rottweilerrel?

Figyelt kérdés
Már van két kutyányi tapasztalatom (labrador és border collie), plusz jelenleg is van egy pembroke welsh corgim. Nagyon megtetszett ez a fajta, azonban úgy tudom nehezen trenírozható. Ez mit jelent pontosan? Hogyan lehet elrontani?
2020. szept. 25. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
fú, úgy tudom az egyik legnehezebben nevelhető kutya, rengeteget kell vele foglalkozni és nagyon tudni kell, hogy mit csinálsz... szerintem ha nem is tudod mi az a treníroztatás, ne vállald be
2020. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Egy roti baromira jól trenírozható... már amennyire sikerül elérned hogy alfaként tekintsen rád. Nem írom le a fajta jellemzését, hiszen ez köztudott. Viselkedésben hajlamos önfejű lenni, ezért kell hogy tudja hol a helye a hierarchiában.

Gyors, erős, és nagyon okos. Nagyon gyorsan tanul, egy igazi munkabolond kutya. Foglalkozni kell vele, nem szabad hagyni hogy befelé forduljon!

A világ legtökéletesebb kutyafajtája a roti, aki tud babysitter, házőrző, és sporttárs is lenni.

2020. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Remélem nem gondolod komolyan hogy bébiszitter fajta...
2020. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as: Ilyet még csak pit-bullra hallottam, de nincsenek gyerekeim, így teljesen lényegtelen
2020. szept. 25. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kutya, és könnyen tanul, más kérdés, hogy hajlamos leszarni, mit akarsz :D Viccen kívül, ha tudja, hogy te vagy a főnök, szót fog fogadni. Nem egy könnyű kutya amúgy, de ha sokat tudsz vele foglalkozni, esetleg viszed kutyasuliba, vagy hajlandó vagy időt fordítani arra, hogy utána olvass a jellemének, nevelésének, meg lehet vele birkózni. Nekem tizenévesen volt egy ivaros kan rotim (lány vagyok), jól kijöttünk :) Volt az első évben néhány helyzet, amikor próbálgatta a határokat, ilyenkor nagyon határozottan kell rendreutasítani, de utna tudta, hol a helye, szót fogadott és imádott engem. Azt gondolom, hogy nem egy agysebészet. Vannak emberek, akiken egy golden is kifog, de aki ért valamennyire a kutyákhoz, és elég időt szán rá, annak nem fog a rotiba se beletörni a bicskája.
2020. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!