Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweilerhez milyen...

Egy rottweilerhez milyen gazdi ajánlott?

Figyelt kérdés
14 évesen úgy volt hogy kapok egy kutyust de mivel kollégiumba mentem letettem erről mert az nem kutyás élet ha csak hétvégente láthatod és szerintem a kutyának se lenne jó. Most hogy vége lett a középiskolának és nem leszek kolis nagyon szeretnék egy rottweiler kutyust tenyésztőtöl vagy egy rottweiler fajta jellegűt menhelyről. Tudom hogy nem első gazdáknak ajánlott de úgy érzem hogy elég fegyelmezett vagyok hozzá és számtalan könyvet elolvastam a témában. Meg szerintem semennyire nem számít de a 16-7 éves kutyusunkat sikerült megtanítani leülni kb 13 éves voltam akkor. Meg nem szeretnék 10-15 évet várni rá hogy elötte egy másik fajta kutyám lesz aki könnyen kezelhető ,hogy megtapasztaljam milyen a kutyás élet. Azon is gondolkodtam hogy akkor ideiglenes befogadó leszek de mi van ha annak a kutyusnak nem sikerül gazdát találni és az is évekig ott lesz nálam. Nem tudom hogy mi legyen vagy mi se. Oltogató kommenteket nem kérek csak olyat aki tud értelmesen megfogalmazni egy vélemény vagy normális tanácsot tud adni.

2020. aug. 21. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg határozott gazda illik hozzá, de nekem például nagymamámnak volt ilyen kutyája. Védelmezte, imádta a kutya. Volt olyan, hogy kóborkutyák támadtak mamámra, a kutyus meg egyből a védelmére kelt és elüldözte őket. Nagyim siratta amikor elpusztult öregségben a kutyus.
2020. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ideiglenes befogadónak néhány hét, hónap alatt szocializálnia, meg kell tanítania a kutyát az alap dolgokra (szobatisztaság, más kutyákkal való viselkedés a minimum, de az ül, fekszik, marad, pórázon sétálás sem árt). Azt is vedd hozzá, hogy az ilyen kutyák sokszor szörnyű körülmények között éltek, mindenkitől félnek vagy épp agresszívek, betegek stb. Ne haragudj, de ez szerintem semmiképp sem egy tapasztalatlan gazdának való, hanem egy rutinosnak, aki komoly önfegyelemmel rendelkezik, tud idomítani és lehetőleg bántalmazott kutyákkal is volt már dolga. Nagyon nehéz egy ilyen állat bizalmát visszaültetni az emberekbe.

Rottweiler sem kezdőknek való kutya. Könyvből nem lehet rendesen megtanulni a nevelést. Ha mindenképp akarsz, válassz egy idősebbet (5-6 év körülit), aki megfelelően van már nevelve, szocializálva. Így szerzel tapasztalatot a fajtával kapcsolatban, de nem egy kölyökből kell megbízható, nem agresszív, megfelelően szocializált kutyát faragnod.

2020. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
A rotik nagyon okos kutyák. Ha kételkedsz magadban, válassz egy kislányt.
2020. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Ne válaszd meg a rotit.


Az egy dolog, meg biztos türelmes voltál, ha 16 éves kutyának megtudtam tanítani, hogy leuljon.


De a roti nagyon kiszámíthatatlan milyen természetű lesz.


Lehet egy kezes bárány kezdetektől fogva de lehet egy vadállat is.

2020. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nagyon fiatalon lett rotim. Mivel kicsi voltam nem igazán neveltem vagy, ha igen akkor is volt, hogy a szülők besegítettek.

A kutya kb. 0 nevelés mellett is normális volt (bár azért vannak nála bőven hiányosságok, de egy átlag hobbi, családi kutya szintjén van).

Viszont ez nem azt jelenti, hogy ez így helyes, nekem csak szerencsém volt vele! Ha egyszer séta közben mégis úgy dönt, hogy nekimegy valakinek akkor nem tudtam volna leszedni a másik kutyáról, mert nem lett ilyen szinten nevelve.

Tehát egy rotit folyamatosan kutyaiskola iskola szinten kell képezni, mert ha valami gond van akkor ott nagy gond van! Egy csivavát simán lekapsz egy másik kutyáról, de a rotit nem fogod.

Egyébként kell hozzá tekintély és határozottság. Ha feléd kap, amikor eteted, mert bepróbálkozik akkor nem szabad megijedned és elugranod, mert azonnal levágja, hogy ő a főnök és onnantól kezdve veszett fejsze nyele. Illetve nem gondolkozhatsz el rajta, hogy hogyan is kell kezelni az adott kutyás helyzetet, mert ha érzi rajtad, hogy nem vagy a toppon akkor bepróbálkozhat a falka vezetésének átvételével. Nyilván ezek először apróságok, de a végére a fejedre nő és akár agresszív is lehet.

Persze vannak nagyon jó fej rotik, akik nulla neveléssel is angyalok, de a mai túltenyésztett világban nem ez a többség.

Ráadásul az emberek is előítéletekkel kezelnek majd, nálam is volt, hogy angyalmódra sétált a kutya, mégis átvitte az anyuka a gyerekeket az utca másik oldalára, mert szerinte neki fog ugrani a kutya.


A roti az átlagos kutyánál nagyobb felelősség. Ha mégis ez az álmod és nem vagy határozatlan típus akkor vágj bele, de a kutyasulit erősen javaslom kiskorától kezdve legalább 1-2 éves koráig (de minél tovább jársz annál jobb, hisz le is kell fárasztani agyilag-testileg).

2020. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem belevághatsz!

De kutyasuliba mindenképpen járjatok és következetes legyél vele.

Illetve én a tenyésztőt jobban ajánlom, kiskorától veled lenne, jobban hozzád nőne, kiskorától nevelni tudnád és 100% tudnád az elő életét.

De mindenféleképpen 100ezer + árú kutyut vegyél, ne dőlj be a 30ezer Ft-os kutyáknak.

2020. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kutyasulit mindenképp szeretném esetleg a kutyaovit is ha találok normálisat. Azt is tudom hogy egy tenyésztőnél a kutyák 100-150+ ezertbe kerülnek. Lehetséges hogy belevágok. Először a fajtamentést nézem meg és pár menhelyt hogy van e rotijuk de valószínüleg tenyésztőtol fogok venni kutyust.
2020. aug. 21. 13:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Továbbtanulási terveid nincsenek? Vagy egyből dolgozni kezdesz? Lesz most időd egy kölyköt megfelelően szocializálni? Szüleid tudnak segíteni?

Én egy idősebb, már lenyugodott rotit ajánlanék elsőre, akinek megszépíthetitek az utolsó éveit.

2020. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2020. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Felnőtt rotit semmiképp nem ajánlok úgy hogy nincs tapasztalatod ilyen jellegű kutyával. Ha van berögzült, rossz szokása, megkeserítheti az éledet, mivel tapasztalat hiányában nem tudsz megbírkózni vele. Persze kifoghatsz nyugis, jó természetű egyedet is, de mivel kicsi a választék és nem is lehet cserélni ha "nem működik" én meg hagynám azoknak, akiknek nem gond egy esetleg problémás, nagytestű kutya. Egy kölyökkel minden sokkal könnyebb, őt is el lehet rontani, foglalkozni kell vele, kutyasuliba járni, stb.
2020. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!