Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kan kutya herélése...

8 éves kan kutya herélése mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

Hello mindenki.

Van egy 8 éves kan kutyám és elgondolkozdtam azon hogy talán ivartalanítani kellenne.

De nemtudom hogy 8évesen nem-e nagy a kockázat. Kicsit attól tartok hogy az altatás után nem ébred fel vagy valami komplikáció közbe lép.


Mielőtt írnátok hogy miért nem hamarabb kezdtem el gondolkozni ezen azoknak írom hogy eddig sosem szökött el otthonról és amikor sétáltatás közben levettem róla a pórázt nem futott el az első szukához.


Illetve még tartók attól hogy a herelés után haragudni fog rám és megváltozik a személyisége és az néhai agressziója eltűnik.


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 26. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A személyisége nem fog megvaltozni. Már rég kifejlődött így nem fog semmibe változni. Gépi altatást kérj mindenképp hogy monitoron figyeljék az életfunkciót. Milyen fajtájú vagy fajtajellegű?
2020. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Keverék közepes termetű (32kg).
2020. szept. 26. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, mindig minden műtétnek van kockázata, kortól, nemtől függetlenül. Ahogy írták gépi altatás legyen, illetve előbb nézzenek véralvadási spektrumot. Ha rosszul alvad a vére el is vérezhet a műtőben szóval ez fontos. Nem fog rád "haragudni", fel se fogja mi miért történik. 8 évesen már régóta kifejlett személyisége és berögzült szokásai vannak
2020. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kinti kutya és most is probálja a keritést szétszedni de mióta meglett csinálva már nemtud át menni. De nagyon nyűszít.

Ez a nyűszítés azért van mert ennyire szenved hogy nemtud elmenni?

2020. szept. 26. 18:12
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma este átszökött és láttam hogy sajnos útba ért. Hiába szoltam neki már késő volt.

Mennyi az esélye hogy a szomszéd kutyája megtermékenyül?

Szept 3-án kezdődött a szuka tüzélese

2020. szept. 26. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Kockazatos. Ne hereltesd. Tarsd bennt a hazban,foglalkozz vele.
2020. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!