Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha mindig rohan...

Mit csináljak ha mindig rohan sétánál a kutya?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Ne engedd.(?)

Póráz, retriever póráz, fojtó nyakörv (nem a szöges, elég egy kis sima vászon), tréning póráz.

A hámmal vezetés csak azután esedékes esetleg, ha megtanult nem húzni.

2020. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én kutyám is állandóan húz... Még az elején próbálkoztam, hogy a nyakörvéhez csatoltam a pórázt, és hátha úgy nem fog húzni. De még így is rohant, volt, hogy megálltam és vártam, hogy abbahagyja a húzást, mert meg fog fulladni ha nem, de egyszerűen nem fogta fel, hogy az neki rossz, ha ennyire rohan. Jutalomfalattal is próbálkoztam, hátha úgy szépen mellettem megy lassan, de legtöbbször oda se hederített rá.

Sajnos a környékünkön nincs kutyasuli, így oda se tudtam elvinni.

Most már idősebb, nem csinálja annyira, mint amikor kicsi volt (akkor végig fulladozta a sétát, mert ahogy rohant szorította a nyakörv), és kb. 10 perc sétálás után abba is hagyja, csak az elején gondolom a nagy izgalom miatt húz ennyire.

2020. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az izgalom minden kutyában benne van, de legtöbb esetben a rutin a baj. Nem feltétlenül nálatok, nem ismerem a napi rendeteket, nem is akarom. Csak tipp.


Ha minden nap ugyan azokban az időpontokban viszed le, és a két időpont között minél kevesebb idő telik el, annál kevésbé fog húzni.

A fárasztás is kérdéses,egy energiától duzzadó kutyát aligha fogsz le, érthető okokből.

Ha nem is a séták darabszámát, a lent/kint töltött időt növelni kell egy kicsit, hogy kellően lefárassza magát az elköverkezendő max 8-10 órára.


Főleg városiak vannak ezzel gondban. Kertbe, ha kijárós a kutya kimehet pisilni amikor akar. A panelesek, emeletesek nyílván nem. 8-10-12 órákat kivárni teli hugyhólyaggal nem semmi,ti is repülnétek a WC felé.(szerintem meló után repül más is, nem csak én).

2020. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En a visszafordulasos technikat alkalmaztam jutalomfalattal. Honapokon at minden nap gyakoroltuk. Nagydarab eros kutyanak tanitottam. Szoval te is meg tudod tanitani.

Akkor dicserd es jutfalat,amikor visszafordulaskor EPP laza a poraz. Ah kifeszul,fordulj meg. Amikor laza,megy a falat.

2020. szept. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Emellett fontos a kutya futtatasa orakig szabadon.
2020. szept. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

A visszafordulasos technikanal fontos a turelem. Akar hallgass kozben meditacios vagy lassu komolyzenet. Sot elotte meditacio is jot tesz. A jo vezeto,sose vesziti el a fejet. Mindig nyugodtan es magabiztosan oldja meg a helyzetet.

Orizd meg a meltosagod es hisztizz,h miert nem tudja meg. Turelem.

2020. szept. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
Lengesd a porazt az orra elott
2020. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!